КІБЕРБЕЗПЕКА: СУЧАСНІ КІБЕРЗАГРОЗИ ТА НАЦІОНАЛЬНІ СТРАТЕГІЇ

Автор(и)

  • Захід Орудж Голова правління Центру соціальних досліджень

DOI:

https://doi.org/10.18372/2786-5495.1.17309

Ключові слова:

кіберзлочинність, кібербезпека, національна стратегія, кібератаки, захист інформації, цифрові технології, принципи інформаційно-комунікаційних технологій (İCT)

Анотація

Стаття присвячена дослідженню основних стратегій і доктрин кібербезпеки та кіберзагроз. Кібератаки стали таким же звичним явищем, як і сам Інтернет. Щороку галузеві звіти, засоби масової інформації та академічні статті підкреслюють ще збільшення поширеності, охоплюючи як кількість, так і різноманітність атак та кіберзлочинів.   Зазначається, що сьогодні інформаційна безпека та кібербезпека в офіційних документах – концепціях, доктринах, хартіях – багатьох країн розглядаються, значною мірою, як самостійні поняття, які не пов’язані (або дуже незначно) одна з одною, а інформаційна безпека та кібербезпека розглядаються як самостійні сфери діяльності, мало перетинаються між собою. Такий штучний поділ пов’язаний з тим, що в спецслужбах цих країн інформаційна безпека в основному здійснюється оперативними агентами, основним інструментом яких є оперативні комбінації на каналах відкритих телекомунікаційних мереж, а кібербезпека здійснюється технічними та оперативними засобами, технічніми працівниками (у тому числі хакери-програмісти, апаратники тощо), основною формою діяльності яких є кібератаки на захищені інформаційні ресурси противника. Мета дослідження: удосконалення науково-методологічних теоретико-правових засад кібербезпеки. Метод дослідження: комплексний теоретичний і порівняльний аналіз чинного законодавства зарубіжних країн та Азербайджану в поєднанні з аналізом правозастосовчої практики. Результати: показано особливості правового регулювання кібербезпеки в російському та зарубіжному законодавстві, виділено основні властивості поняття кібербезпека.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-02-24

Як цитувати

Орудж, З. (2023). КІБЕРБЕЗПЕКА: СУЧАСНІ КІБЕРЗАГРОЗИ ТА НАЦІОНАЛЬНІ СТРАТЕГІЇ. Дистанційна освіта в Україні: інноваційні, нормативно-правові, педагогічні аспекти, 1(2), 100–116. https://doi.org/10.18372/2786-5495.1.17309

Номер

Розділ

Статті