Забезпечення безпеки гарантованого рівня польотів – погляд майбутнього
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.4.13492Ключові слова:
аналіз ризиків, безпека польотів, гарантована безпека польотів, система управління безпекоюАнотація
З огляду на статистику авіаційної авірійності за останнє десятиріччя питання забезпечення гарантованого рівня безпеки польотів є найбільш актуальним, оскільки недоліки та проблеми функціонування авіаційної діяльності пояснюються відсутністю загальнотеоретичної основи та стандартними науково обґрунтованими підходами до системи управління безпекою який розвиток повинен керуватися вимогою ІСАО, яка визначає, що в будь-якому регіоні не повинно мати частотного рівня аварій / інцидентів, більш ніж удвічі перевищує загальний. Це наступні основні напрями: запровадження прийнятного рівня безпеки польотів у державі; обов'язкові процедури розробки та впровадження системи управління безпекою; обов'язкові процедури забезпечення прямого управління рівнем безпеки польотів на прийнятному або встановленому рівні підприємства (безперервний моніторинг та регулярна оцінка безпеки польотів, коригувальні дії, необхідні для підтримання узгоджених показників безпеки польотів та моніторингу, аналізу інформації про польоти, ризику управління тощо) [1,2]. Метою методології є об'єднання в єдиний комплекс завдань оцінки, забезпечення та перевірки авіаційної діяльності в галузі безпеки як складної ієрархічної структури з незалежними критичними елементами, а також апаратними, програмними, мережевими та ергатичними компонентами, які є обома засобами і підлягають безпеці. Реалізація забезпечення гарантованого результату полягає у реалізації процесів управління таким чином, щоб не дозволяти перехід інфраструктури або її систем до потенційно небезпечного стану та забезпечити блокування (виключення) відповідного технічного об'єкта в разі загрози переходу або при переході до небезпечна стан і мінімізація наслідків такого переходу.
Посилання
DOC 9859. Safety Mamagement Manual. – Montreal: ІСАО, 2009.
DOC 9734. Safety Oversight Manual. – Montreal: ІСАО, 2006.
V. Kharchenko, O. Alexeiev, A. Luppo, R. Jurchik The Principles to maintain an acceptable of air navigation safety in Ukraine Proceeding of Kharkiv air force university, 3(52), 2017.
V. Kharchenko, O. Alexeiev General principles of decision –making support in provision of guaranteed level of safety/ Proceeding The seventh world congress “Aviation in the XXI-st century” Safety in aviation and Spase Technologies/September 19-21,2016 Kyiv.
V. Kharchenko, O. Alexeiev, R. Jurchik, I.Ali Some aspects of municipal aviation functioning PROCEEDING of the National Aviation University, 2017, №2(71).
ESARR 1. Safety oversight in ATM. – Brussels: Eurocontrol, 2009.
ESARR 4. Risk assessment and mitigation in ATM. – Brussels: Eurocontrol, 2001.
Methods and system of decision making support. – V. Tocenko, 2002.
Y. Germeyer .-M. Science, 1976.-326 p.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).