ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО ТА СИНТЕЗ МИСТЕЦТВ – ФУНДАМЕНТ ПРОФЕСІЙНОГО СТАНОВЛЕННЯ У ТВОРЧОСТІ АРХІТЕКТОРА

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/2415-8151.2023.28.21

Ключові слова:

художник, архітектура, мистецтво, синтез мистецтв, творчість, культура, освіта, професійне становлення

Анотація

У статті розглядається питання необхідної складової майбутньої професії архітектора, а саме, обов’язкової довузової підготовки майбутніх студентів – архітекторів: відвідування художніх студій з малювання, дитячих художніх шкіл, фахове вивчення рисунку, живопису, композиції, перспективи та історії мистецтв. У даній статті досліджується проблема первинної художньої освіти та обов’язковість поглибленого вивчення фахових дисциплін для становлення та подальшого розвитку професії архітектора, які впливають на все подальше творче життя майбутнього архітектора. Розглядається необхідність, ще з дитячих років, прививати майбутнім студентам творчих вузів цікавість до образотворчого мистецтва. Іде мова про необхідність відвідування художніх гуртків, художніх шкіл та студій, в яких учнів будуть знайомити з різними видами образотворчого мистецтва та з культурними надбаннями країн світу. Навчаючись в художніх школах, учні отримують перші знання з рисунку, живопису, скульптури, історії мистецтв, знайомляться з художніми матеріалами, вчаться володіти правилами композиції, вмінню просторово мислити, пізнавати основи перспективи. На заняттях з рисунку ознайомлюються з основами побудови предметів, а в подальшому, виконувати найбільш цікаву стадію роботи – світлотіньове моделювання форми. На заняттях з живопису знайомляться з живописними матеріалами, з основами кольорознавства, поняттям кольорів – холодних та теплих, вчяться розуміти колірне розмаїття та мову виразності. На уроках з історії мистецтв – з всесвітньою спадщиною образотворчого мистецтва, з авторами, які працювали у різних видах мистецтва – живопис, графіка, скульптура, архітектура, декоративно-прикладне та монументальне мистецтво. Всі ці необхідні знання стають першим кроком у світ великого мистецтва, першим кроком для вступу у вищий навчальний заклад. Також у статті розглядаються приклади архітектурних об’єктів, в створенні яких можна побачити творчу, художню складову в освіті архітектора, також вплив та значення художньої освіти при проектуванні архітектурних об’єктів від початку проектування до його завершення, прослідковуються приклади використання синтезу архітектури та образотворчого мистецтва. Наводяться приклади, як професійно освічений архітектор може гідно, на високому художньому рівні виконувати поставлені перед ним завдання, а його спроектовані та завершені роботи зможуть зайняти гідне місце, як в Україні так і в світовій архітектурній спадщині.

Посилання

Антоніо Гауді. Вікіпедія: вільна енциклопедія. URL : https://uk.wikipedia.org/wiki/(дата звернення 22.02.2022).

Антоніо да Сангалло. Вікіпедія: вільна енциклопедія. URL : https://uk.wikipedia.org/wiki/(дата звернення 22.02.2022).

Будинок Бальо. Вікіпедія: вільна енциклопедія. URL : https://uk.wikipedia.org/wiki/(дата звернення 22.02.2022).

Будинок Вісенс. Вікіпедія: вільна енциклопедія. URL : https://uk.wikipedia.org/wiki/(дата звернення 22.02.2022).

Владислав Владиславович Городе́цький. Вікіпедія: вільна енциклопедія. URL : https://uk.wikipedia.org/wiki (дата звернення 22.02.2022).

Донато Браманте. Вікіпедія: вільна енциклопедія. URL: https://uk.wikipedia.org/ (дата звернення 22.02.2022).

Дмитро Малаков. Архітектор Городецький. Караїмська Кенаса : веб – сайт. URL: http://alyoshin.ru/Files/publika/malakov/malakov_gor_11.html (дата звернення 22.02.2022).

Джакомо делла Порта. Вікіпедія. вільна енциклопедія. URL : https://uk.wikipedia.org/wiki/(дата звернення 22.02.2022).

Eugeniusz Klimakin. Владислав Городецький – польский Гауди : веб – сайт. URL : https://culture.pl/ru/article/vladislav-gorodeckiypolskiy-gaudi (дата звернення 22.02.2022).

Мікеланджело Буонарроті. Вікіпедія: вільна енциклопедія. URL : https://uk.wikipedia.org/wiki/ (дата звернення 22.02.2022).

Перуцці Бальдассаре. Вікіпедія: вільна енциклопедія. URL : https://uk.wikipedia.org/wiki/(дата звернення 22.02.2022).

Рафаель Санті. Вікіпедія: вільна енциклопедія. URL: https://uk.wikipedia.org/wiki/ (дата звернення 22.02.2022).

Собор Святого Петра. Вікіпедія: вільна енциклопедія. URL: https://uk.wikipedia.org/wiki/ (дата звернення 22.02.2022).

Храм Святого Сімейства. Вікіпедія: вільна енциклопедія. URL : https://uk.wikipedia.org/wiki/(дата звернення 22.02.2022).

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-06-16

Номер

Розділ

ДИЗАЙН