Методика прецизійної ідентифікації типу сигналу за допомогою апаратних засобів
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.60.7599Ключові слова:
канал зв’язку, складові приймального тракту, спектральний склад сигналу, точність ідентифікації типів сигналівАнотація
Наведено аналіз складових похибок приладів приймального тракту каналу зв’язку, які впливають на точність ідентифікації типів сигналів. Розглянуто складові похибок електронних приладів для підвищення точності ідентифікації типів радіосигналів апаратними засобами, поєднаних загальним цільовим призначенням і утворюючих оптимальний для взаємодії з об’єктом і оператором канал зв’язку. Показано, що точність ідентифікації типу радіосигналу залежить від точності настроювання вимірювального приймача, передачі сигналу по приймально-підсилювальному тракту при відсутності спотворень, вимірювання спектру сигналу, визначення типу сигналу за допомогою експертної системи. З урахуванням указаних факторів визначено сумарну похибку ідентифікації типів сигналів, подану у вигляді повного графа складових похибок приймального тракту каналу зв’язку, який дозволяє оцінити переваги використання апаратних засобів перед програмними засобами і підвищити точність ідентифікації типів сигналів з їх допомогою.Посилання
DSTU 2681-94. Government system of
measurement unity providing. Metrology. Terms and
definitions. Kyiv, Derzhstandart. 1995. 54 p. (in
Ukrainian).
ISO 5725-1. Accuracy (trueness and
precision) of measurement methods and results.
Part 1: General principles and definitions.
ISO 5725-2. Accuracy (trueness and
precision) of measurement methods and results.
Part 2: Basic method for the determination of
repeatability and reproducibility of a standard
measurement method.
ISO 5725-4. Accuracy (trueness and
precision) of measurement methods and results.
Part 4: Basic methods for the determination of the
trueness of a standard measurement method.
ISO 5725-6. Accuracy (trueness and
precision) of measurement methods and results.
Part 6: Use in practice of accuracy values.
Larin, V.J. Math analyses of experimental
researches results of ferromagnetic transducer output
signal shape. Radioelectronic and computer systems.
Kharkiv, Kharkiv Aviation Institute. 2008. Vol.1.
P. 36-40 (in Russian).
Larin, V.J.; Kvasnikov, V.P.; Chichikalo, N.I.
Investigation of ferromagnetic transducer in NI LabView program application. Proceeding of the Engineering Academy of Ukraine. Kyiv, National Aviation University. 2008. P. 42-48 (in Russian).
Vaysband, M.D.; Pronenko, V.I. The technique of the metrological works implementation. Kyiv, Tehnika. 1985. 156 p. (in Russian).
Volodarskii, E.T.; L.O. Kosheva. Statistical data processing. Kyiv, National Aviation University. 2008. 308 p. (in Ukrainian).
Rabiner, L.; Gould, B. Theory and application of digital signal processing. Moscow, Mir. 1978. 848 p. (in Russian).
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).