МОДЕЛЮВАННЯ ЗОВНІШНІХ ЗБУРЕНЬ У СИСТЕМАХ СТАБІЛІЗАЦІЇ ТА ВИЗНАЧЕННЯ КУРСУ РУХОМИХ ОБ’ЄКТІВ МОРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.43.1852Ключові слова:
бортова хитавиця, випадкові збурення, кільова хитавиця, морське хвилювання, система стабілізації, спектральна щільність, формувальний фільтрАнотація
Проаналізовано характеристики типових збурень системи стабілізації та визначення курсу рухомих об’єктів морського призначення. Визначено вирази для відповідних формувальних фільтрів та запропоновано способи задання збурень для математичного опису стохастичної системи стабілізації та визначення курсу.Посилання
Петров Ю.П. Оптимизация управляемых систем, испытывающих воздействие ветра морского волнения / Ю.П. Петров. – Л.: Судостроение, 1973. – 214 с.
Катханов М.Н. Теория судовых автоматичных систем / М.Н. Катханов. – Л.: Судостроение, 1985. – 374 с.
Ривкин С.С. Стабилизация измерительных устройств на качающемся основании / С.С. Ревкин. – М.: Наука, 1978. – 234 с.
Perez T. Ship motion control: autopilots with rudder roll stabilization and combined rudder-fin stabilizers / T. Perez. – London.: Springer-Verlag, 2005. – 300 p.
Свешников А.А. Прикладные методы тео-рии случайных функцій / А.А. Свешников.–М.: Наука,1965. – 463 с.
Ривкин С.С. Теория гироскопических уст-ройств. Т. ІІ / С.С. Ревкин. – Л.: Судостроение, 1964. – 548 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).