МЕТОДИКА ВИПРОБУВАНЬ МАТЕРІАЛІВ ПРИ КОНТАКТНОМУ ДИНАМІЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.34.1536Анотація
Показано методику випробувань матеріалів і покриттів при контактному динамічному навантаженні. Залежно від умов навантаження можлива реалізація динамічного навантаження з прослизанням і циклічним знакозмінним ковзанням. Проведено порівняльні випробування плазмових та електроіскрових покриттів. Визначено, що найбільш зносостійким покриттям є плазмове покриття молібдену.
Посилання
Испытательная техника: справ.: в 2-х кн. / под ред. В.В. Клюева. – М.: Машиностроение, 1982. − Кн. 1. – 528 с.
Берлинер Э.М., Чичинадзе А.В. Трение, износ и смазка (трибология и триботехника). − М.: Машиностро-ение, 2003. – 576 с.
Розенблат Г.Т. Динамические системы с трением. − М.: НИЦ РХД, 2005. – 156 с.
Куксенова Л.И. Методы испытаний на трение и износ. − М.: Интермет Инжиниринг, 2001. – 152 с.
Клюев В.В., Сосин Ф.Р., Филинов В.Н. Машиностроение. Энциклопедия: в 40 т: разд. ІІІ: Технология производства машин: Т. ІІІ-7: Измерения, контроль, испытания и диагностика. − М.: Машиностроение, 2001. – 460 с.
Шевеля В.В. Трибохимия и реология износостойкости / В.В. Шевеля, В.П. Олександренко. – Хмельниц-кий: ХНУ, 2006. – 278 с.
Писаренко Г.С. Вибропоглощающие свойства конструкционных материалов: справ. // Г.С. Писаренко, А.П. Яковлев, В.В. Матвеев. – К.: Наук. думка 1971. – 375 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).