Сучасні можливості для управління безпеки польотів
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.83.14628Ключові слова:
ризики, прийняття рішень, фактори ризику, причинна ситуація, система підтримки прийняття рішеньАнотація
У статті йдеться про управління основними елементами системи управління безпекою, що зумовлено докорінною зміною виробничих відносин та створенням "не карального" виробничого середовища, а також визначення ставлення до експертів у процесі їх помилкових дій, а також запровадження системи добровільного сповіщення персоналу про небезпечні фактори (фактори ризику), помилки та інциденти. Основою для створення надійного функціонування системи управління безпекою є формування сучасної професійної та корпоративної культури в авіакомпанії, на підприємстві, в авіаційній адміністрації тощо. Важливою його частиною є позитивна культура безпеки, яка в сукупності повинна дозволяти нам досягти прийнятного рівня польоту в безпеці.
Посилання
Kharchenko V., Alexeiev О., Babeichuk D. (2010). Method analysis of management decisions making while air navigation functioning in emergency situations Proceedings of the National Aviation University - K. NAU, - 86 p. https://doi.org/10.18372/2306-1472.44.1901
Alekseev O., Bucyk I. (2011). Analysis of the factors influencing the decision-maker's decision in controlling the air traffic Movement of the Society of Independent Investigators of Aviation Incidents, Moscow, 267p.
Kperov G., Doljatovsky V. (1999). Project management: educational and methodical complex. Rostov-on-Don: IU-BiP.
Borovskaya M., Alekseev A. (2006). Management of information support for the reengineering process in project management in large companies // Izvestiya Southern Federal University. Technical sciences, No. 17 (72), S. pp. 331-336.
Dick V. (2011). Decision support systems: tutorial. M.: EAOI,. 368 p.
Project Risk Analysis and Management // The Association for Project Management. 1997. Available at: http://www.eurolog.demon.co.uk/minipram.pdf
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).