МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ СИСТЕМИ ВИЗНАЧЕННЯ КУРСУ В РЕЖИМІ ПОПЕРЕДНЬОГО ГОРИЗОНТУВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.25.1178Анотація
Розглянуто особливості побудування математичної моделі системи визначення курсу в режимі попе-реднього горизонтування. Модель містить рівняння руху платформи, кінематичні співвідношення та моделі акселерометрів. Отримано вирази для визначення умов стійкості досліджуваної системи.
Посилання
Кошляков В.Н. Теория гироскопических компасов. – М.: Наука, 1972. – 344 с.
Нестеренко О.И., Аврутов В.В. Математическая модель малогабаритного корректируемого гирокомпаса с динамически настраиваемым гироскопом //Вестн. приборостроения. – К., 1995. –Вип. 24. – С. 24–33.
Збруцький О.В., Нестеренко О.І., Шевчук А.В. Математична модель однієї схеми курсокренопокажчика // Механіка гіроскопічних систем. – К., 2001–2002. – Вип. 17–18. – С. 154–167.
Збруцький О.В., Янкелевич Г.Є. Гірокомпас з горизонтальною платформою // Приладобудування та інформаційно-вимірювальна техніка. –К., 2004. – №1. – С. 59 – 64.
Деруссо П., Рой Р., Клоуз Ч. Пространство состояний в теории управления. – М.: Наука, 1970. – 620 с.
Сущенко О.А. Особливості управління системою визначення курсу в режимі попереднього гори-зонтування // Вісн. НАУ. – 2004. – №4. – С. 86–89.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).