Про журнал

Галузь та проблематика

Збірник наукових праць містить результати досліджень з актуальних проблем філософії та культурології. Для наукових працівників, викладачів, докторантів, аспірантів і зобувачів вищої освіти.

Процес рецензування

Процес рецензування

Процес публікації в збірнику наукових праць «Вісник НАУ. Серія: Філософія. Культурологія»

У збірнику наукових праць «Вісник НАУ. Серія: Філософія. Культурологія» публікації підлягають тільки оригінальні статті, що раніше не видавалися в інших виданнях. Поданий автором статті матеріал має відповідати тематиці збірника й вимогам до  опублікування статті.

Редакційна колегія збірника наукових праць «Вісник НАУ. Серія: Філософія. Культурологія» оцінює рукописи за їх інтелектуальним змістом незалежно від раси, статі, сексуальної орієнтації, релігійних переконань, етнічного походження, громадянства або політичних поглядів автора статті.

Якщо автори статті використовували роботи та/або вислови інших людей, вони повинні бути оформлені у належний спосіб. Видання чужої статті за власну, копіювання або перефразування значної частини чужого тексту (без зазначення авторства), присвоювання результатів досліджень, проведених іншими, розцінюється як неетична поведінка і є неприйнятним.

Збірник наукових праць «Вісник НАУ. Серія: Філософія. Культурологія» використовує Систему керування публікацією журналів Open Journal System для забезпечення контролю за поданням матеріалів і процесом рецензування. Ця система дозволяє авторам статті подавати свої рукописи, отримувати відгуки Редакційної колегії он-лайн для подальшого процесу роботи.

Пошук збірника наукових праць

Збірник наукових праць «Вісник НАУ. Серія: Філософія. Культурологія» публікує 2 періодичних видання щорічно за напрямами:

–     філософія.

–     культурологія.

Під час вибору розділу збірника наукових праць, який відповідає сфері дослідження, автор статті повинен:

–     переконатися, що стаття відповідає цілям і можливостям збірника наукових праць;

–     пам’ятати, що одночасно не дозволяється подавати статтю до розгляду більше, ніж в один збірник;

–       продивитися вимоги щодо оформлення статей, мови й обсягу  статті.

Система рецензування

Збірник наукових праць «Вісник НАУ. Серія: Філософія. Культурологія» прагне до поліпшення послуг для авторів статті, Редакційної колегії і рецензентів, розміщуючи свої публікації для доступу он-лайн:

- швидка реєстрація статей;

- оперативність розгляду і публікації;

- відстеження цитування в он-лайн ресурсах;

- відстеження автором своїх наукометричних показників;

- отримання на кожному етапі рецензування та публікації повідомлень електронною поштою.

Система автоматично перетворює вихідні файли статті у формат Adobe Acrobat PDF, який використовується в процесі рецензування.

Рецензування

Експертна оцінка є важливим компонентом формальної наукової комунікації та допомагає автору статті в поліпшенні його роботи.

Редакційна колегія збірника наукових праць «Вісник НАУ. Серія: Філософія. Культурологія» поділяє загальноприйняту точку зору, згідно з якою всі вчені, які бажають зробити свій внесок в яку-небудь публікацію, зобов’язані в найкращий спосіб виконати свої обов’язки рецензента.

Статті в збірнику наукових праць «Вісник НАУ. Серія: Філософія. Культурологія» рецензуються незалежними визнаними експертами в своїх галузях.

Рецензування має дві основні функції для підвищення якості наукових досліджень:

–     визначати достовірність, значущість і оригінальність статті;

–     пропонувати шляхи поліпшення публікацій.

Відгуки про наукові роботи повинні бути об’єктивними.

Особиста критика автора статті недоречна.

Рецензенти зобов’язані висловлювати свої погляди чітко й аргументовано.

Публікація досліджень з відкритим доступом

Для задоволення потреби забезпечити дослідженням легкий доступ і завантаження пропонується декілька відкритих доступів до публікацій.

Перевірка стану прийнятої статті

Прийняті статті будуть опубліковані на сайті http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/VisnikPK/index .

Копії матеріалів

Електронні копії у форматі PDF надходять електронною поштою після появи статті в мережі.

Вичитування тексту матеріалу

Верстку статті у вигляді DOC-файлу відправляють до автора статті.

Досконале вичитування тексту матеріалу і чітке позначення поправок є  необхідними умовами якості статті.

Ретельне вичитування статті залежить виключно від відповідальності автора статті.

Відзначте належним чином усі необхідні виправлення та переконайтеся, що в оригінальній копії немає помилок.

Редакційна колегія збірника наукових праць «Вісник НАУ. Серія: Філософія. Культурологія» буде робити все можливе, щоб стаття була як найточніше виправлена і як найшвидше опублікована. Тому важливо, щоб усі поправки направлялися по єдиному каналу зв’язку.

Політика відкритого доступу

Цей збірник практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.

Етика публікацій та неналежна практика у публікаційному процесі

Етика публікацій та запобігання недобросовісній практиці публікаційукладено з використанням публікаційних принципів Publishing Ethics Resource Kit (PERK) та відповідно до рекомендацій Elsevier, Найкращих практичних методів КОУП (COPE) для редакторів журналів і Етики публікацій Academy Publisher).

Загальні обов’язки та відповідальність Національного авіаційного університету як видавця збірника наукових праць «Вісник НАУ. Серія: Філософія. Культурологія»

Публікація статті є важливою складовою розвитку послідовної і всебічної системи знань. Це є прямим відображенням якості роботи авторів письмових наукових статей та установ, які їх підтримують.

Редакційна колегія збірника наукових праць «Вісник НАУ. Серія: Філософія. Культурологія»:

– несе відповідальність за вирішення, які зі статей, наданих до збірника, повинні бути опубліковані;

– прагне до задоволення потреб читачів і авторів письмових наукових статей;

– постійно покращує якість збірника;

– забезпечує якість матеріалу, який публікується;

– забезпечує гласність і відкритість у відображенні наукової проблематики дослідницьких колективів кафедр і наукових підрозділів університету, а також інших установ закладів науки та освіти як загалом,  так і в авіаційній галузі України та інших країн;

– зберігає цілісність академічної складової публікацій;

– перешкоджає дискредитації інтелектуальних стандартів;

– завжди є готовою до публікації виправлень, пояснень, скорочень і вибачень у разі потреби, яка має бути аргументована.

Відносини з читачами збірника наукових праць «Вісник НАУ. Серія: Філософія. Культурологія»

Збірник наукових праць «Вісник НАУ. Серія: Філософія. Культурологія»  забезпечує інформування читачів про результати наукових досліджень, що виконуються в наукових установах і вищих навчальних закладах України та інших країн світу.

Перевірка матеріалів на оригінальність, актуальність теми та її значення для дослідників і читачів завжди повинні бути основними факторами, що впливають на рішення про публікацію статті.

ЕТИЧНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ РЕЦЕНЗЕНТІВ

Метою інституту рецензування збірника наукових праць є підтримка найвищих етичних стандартів наукових досліджень, відповідно до яких, початку роботи рецензента має передувати усвідомлення ним вимог до етики у наукових публікаціях. Орієнтування процесу рецензування поданих до збірника наукових праць статей на вимоги Комітету з етики в публікаціях (Committee on Publication Ethics, COPE) та досвід роботи провідних наукових співтовариств дозволяють підвищити якість друкованих матеріалів, подолати упередженість й несправедливість при відхиленні чи прийнятті статей.

1. У разі невпевненості рецензента у тому, що його кваліфікація відповідає рівню та напряму представленого у статті дослідження, він повинен відразу відмовитися від рецензування;

2. Метою рецензента є об’єктивне оцінювання якості поданої статті та визначення рівня її відповідності науковим, літературним та етичним стандартам;

3. Для забезпечення права кожного автора на інтелектуальну власність рецензенту забороняється будь-яке використання отриманих аргументів й висновків автора без дозволу останнього;

4. Пріоритетною нормою виступає конфіденційність рецензованої статті, з оглядом на яку рецензенту забороняється розкривати інформацію зі статті;

5. Серйозність звинувачення у плагіаті вимагає від рецензента адекватного та аргументованого обґрунтування власних зауважень;

6. Оскільки рецензент має відмічати будь-які випадки недостатнього цитування авторами робіт інших учених, що працюють у галузі рецензованої статті, зауваження щодо недостатнього цитуванню власних досліджень рецензента ідентифікуються як упереджені;

7. Підтримка постійної періодичності видання наукового журналу вимагає від рецензента високої власної дисципліни, яка розкривається через своєчасність надання рецензії на статтю та у поважному відношенні до авторів статті.

ЕТИЧНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ РЕДАКЦІЙНОЇ КОЛЕГІЇ

1. Рішення щодо публікації. Головний редактор збірника наукових праць «Вісник НАУ. Серія: Філософія. Культурологія» несе відповідальність за вирішення, які зі статей, наданих збірнику, повинні бути опубліковані. Перевірка роботи на актуальність теми та її значення для дослідників і читачів завжди повинні бути основними чинниками, що впливають на рішення про публікацію статті. Головний редактор може керуватися політикою редакційної колегії збірника, також його рішення має ґрунтуватися на положеннях закону, що забороняє порушення авторських прав і плагіат. Головний редактор може радитися з іншими членами редакційної колегії для прийняття рішення.

2. Принцип чесної гри. Головний редактор та редколегія повинні оцінювати рукописи за їх інтелектуальним змістом, незалежно від раси, статі, сексуальної орієнтації, релігійних переконань, етнічного походження, громадянства або політичних поглядів автора.

3. Розкриття інформації та конфлікт інтересів. Неопубліковані матеріали, використані у наданому рукопису, не повинні використовуватися у власних дослідженнях головного редактора без письмової згоди автора. Закрита інформація або ідеї, отримані під час рецензування, повинні залишатися конфіденційними і не використовуватися для особистої вигоди.

ЕТИЧНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ АВТОРІВ

1. Стандарти звітності. Автори доповідей за результатами оригінальних досліджень повинні представити точний звіт про виконану роботу, а також об'єктивно доповісти про її значущість. Покладені в основу досліджень дані мають бути чітко викладені письмово. Стаття повинна містити достатню кількість інформації і посилання на першоджерела, що дозволить іншим використовувати конкретну роботу.

2. Оригінальність і плагіат. Автори повинні подавати тільки повністю оригінальні роботи, а якщо автори використовували роботи та / або вислови інших людей, вони повинні бути належним чином оформлені у вигляді цитат. Плагіат у всіх його формах розцінюється як неетична поведінка і є неприйнятним.

3. Авторство роботи. Авторство повинно бути обмежене тими особами, які зробили значний внесок в концепцію, дизайн, виконання або інтерпретацію заявленого дослідження. Усі ті, хто зробив значний внесок, повинні бути перераховані як співавтори.

4. Суттєві помилки в опублікованих роботах. Якщо автор виявляє суттєву помилку або неточність у своїй опублікованій роботі, він зобов'язаний негайно повідомити про це редактора або видавця збірника та надати їм допомогу в усуненні або виправленні помилки.

 

ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР

Л. Г. Дротянко, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії (Національний авіаційний університет).

РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ

В.І. Онопрієнко, заступник головного редактора, доктор філософських наук, професор, (Інститут дослідження науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН  України);

М.А. Абисова, доктор філософії, доцент (Національний авіаційний університет);

А. Гжеліньский, доктор філософських наук, професор
(Університет ім. М. Коперника, Польща);

О.П. Кивлюк, доктор філософських наук, професор
(Київський університет  інтелектуальної власності та права Національного  університету «Одеська юридична академія»);

Л.Г. Комаха, доктор філософських наук, професор
(Київський національний університет імені Тараса Шевченка);

В. Ольшевский, доктор етнологічних наук, професор
(Університет ім. М. Коперника, Польща);

С.С. Орденов, доктор філософії,  доцент (Національний авіаційний університет);

О.С. Поліщук, доктор  філософських наук, професор
(Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія);

Ю.В. Харченко, доктор філософських наук, професор
(Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка).