Вимоги до оформлення
До опублікування у фаховому виданні «Теорія та практика дизайну» приймаються оригінальні наукові статті, що раніше не публікувалися.
Одноосібні статті студентів до опублікування не приймаються, тільки у співавторстві з науковим керівником
Загальні вимоги до оформлення статей:
Мінімальний обсяг статті – 10 сторінок формату А4 (від 15 тис. знаків з пробілами).
Назва файлу – прізвище першого автора.
Формат аркуша: А4. Поля: верхнє – 2 cм, нижнє – 2 cм, ліве – 3 cм, праве – 1,5 cм. Шрифт: Times New Roman, 14 пт. Міжрядковий інтервал – 1,5. Абзац – 1,25 см.
Послідовність структурних елементів статті:
1. УДК (індекс Універсальної десятинної класифікації). Друкується ліворуч.
2. Заголовок статті – напівжирний, вирівнюється по центру без відступу першого рядка абзацу. Над заголовком і під ним пропускається один рядок.
3. Ім’я, по-батькові та прізвище автора (авторів) в один рядок через кому. Після кожного прізвища ставиться надрядкова цифра – порядковий номер автора (вирівнювання по центру, курсив).
4. Відомості про автора (науковий ступінь та звання, посада, місце роботи, місто, країна, e-mail, orcid). Якщо авторів декілька, відомості про кожного з них з відповідним надрядковим номером зноски друкуються з нового рядка.
5. Анотація українською мовою обсягом не менше 1800 знаків з пробілами (накреслення – курсив, вирівнювання за шириною). Анотація повинна бути структурованою і містити такі підрозділи: Мета. Методологія. Результати. Наукова новизна. Практична значущість. Структурні чи змістовні елементи можна розділяти абзацами.
Ключові слова українською мовою: подається 12-15 слів чи словосполучень.
6. Текст статті має містити такі структурні елементи:
- Вступ – висвітлюється постановка проблеми у загальному вигляді; наводиться актуальність та доцільність дослідження, а також його зв'язок з науковими чи практичними завданнями, які потребують вирішення і яким присвячена стаття;
- Аналіз попередніх досліджень. Наводиться короткий аналіз останніх досліджень і публікацій, у яких започатковано розв’язання проблеми за темою статті та на які спирається автор (бажано, щоб це був короткий аналіз останніх публікацій у фахових журналах). Аналіз повинен містити оцінку сучасного стану проблеми на світовому рівні (не менше 5 посилань на періодичні наукові видання, що вийшли за останні 5-10 років);
- Мета – формулюється мета статті, яка має бути спрямована на вирішення проблеми згаданої у вступі і обов`язково мусить відповідати заголовку, бути ясною і зрозумілою. Висвітлюється, які результати дасть досягнення цієї мети і як вплине на подальші дослідження у цьому напрямку. Рекомендовано формулю-вати чітко та конкретно без вживання абстрактних тверджень і загальних фраз. Автор мусить виокремити 2-5 кроків, за допомогою яких досягається мета дослідження;
- Результати та обговорення (виклад основного матеріалу, від 5-6 сторінок тексту, обсяг ілюстративного матеріалу – не більше 4 сторінок);
- Висновки з даного дослідження. Особлива увага звертається на формулювання висновків та їх відповідність поставленій меті і назві статті. Висновки повинні повно і вірно відображати результати дослідження, бути лаконічними, конкретними, містити узагальнення та рекомендації, які випливають з дослідження, пропозиції для подальших досліджень. У підрозділі також стисло подаються перспективи подальших досліджень у даному напрямку.
Рисунки (діаграми, фото) і таблиці мають бути пронумеровані, мати назву та розміщуватися після першого посилання на них у тексті (наприклад, рис. 1) або (табл 1). Написи на рисунках і в таблицях: шрифт: Times New Roman, 11 пт (не менше).
Ілюстрації приймаються в растровому форматі *.jpg і повинні бути достатньо контрастними. Роздільна здатність має бути 300 точок на дюйм (на реальний розмір зображення у тексті статті). Кожний рисунок вставляється у таблицю з двох рядків: верхній містить безпосередньо зображення, нижній – підпис з номером рисунку. Вирівнювання змісту таблиць – по центру.
Слово «Таблиця», її номер та назва надписуються зверху. Таблиці слід виконувати в редакторах Word без заливання. Забороняється використовувати фото таблиць. Одиниці вимірювання подаються у шапці таблиці у дужках (мм).
Формули необхідно розміщувати по центру сторінки. Формули повинні бути набрані (не скановані) за допомогою символів у редакторі формул MS Equation. Стиль формул – «прямий». Бажано вказувати одиниці вимірювання у міжнародному форматі – SІ. Забороняється використовувати для набору формул графічні об’єкти, кадри й таблиці.
Форматування абзаців за допомогою інтервалів (пробілів) чи табуляції неприпустимо. У тексті необхідно використовувати лапки лише такого зразка: « ».
7. Література оформлюється мовою оригіналу згідно ДСТУ 8302:2015 і подається у формі нумерованого списку, DOI за наявності.
Список літератури повинен включати не менше 20 посилань. Перелік літературних посилань наводиться за алфавітом, а не за порядком згадування у тексті.
Якщо список літератури містить Конституцію України або Закони України, то першими по порядку вказуються ці джерела - спершу Конституція України, потім Закони України, далі всі інші джерела у алфавітному порядку по прізвищу першого автора.
8. References. Список літератури дублюється латинськими літерами і оформлюється згідно стандарту АРА (American Psychological Association).
Оформити цитування відповідно до стилю APA можна на сайті онлайнового автоматичного формування посилань: Citation Machine, bibme.org.
Внутрішньо-текстові посилання на список літератури позначаються цифрою в квадратних дужках відповідно до номера у списку літератури, наприклад [2] чи [5; 9]. Якщо в тексті статті використано цитату, необхідно навести номер джерела у списку літератури і сторінку, наприклад [1, с. 10], де 1 – порядковий номер у списку, 10 – номер сторінки.
9. Анотація англійською мовою, ключові слова. Перед анотацією наводяться прізвище та ініціали автора та назва статті англійською мовою.
10. Дата подання статті до редакції.
11. Author`s note: відомості про кожного з авторів англійською мовою:
Full Name, scientific degree, scientific rank, affiliation, main workplace full name (institution, its departmental subordi-nation, country, e-mail, orcid.
В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.
Приклад оформлення:
Архітектура та будівництво
УДК 72.01:159 (392)
Ритуальність і театралізація архітектурної діяльності
Трошкіна Олена Анатоліївна 1, Гнатюк Лілія Романівна 2
1 Кандидат архітектури, доцент,
Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, Київ, Україна,
e-mail: troshkina@gmail.com, orcid: 0000-0002-0597-9700
2 Кандидат архітектури, доцент, доцент кафедри дизайну інтер’єру
Національного авіаційного університету, Київ, Україна,
e-mail: liliia.hnatiuk@npp.nau.edu.ua, orcid: 0000-0001-5853-9429
Анотація. Анотація мовою статті обсягом не менше 1800 знаків з пробілами. Анотація повинна бути структурованою і містити такі підрозділи: Мета. Методологія. Результати. Наукова новизна. Практична значущість.
Ключові слова: архітектура, архітектурна діяльність, ритуал, обряд, театралізація.
Текст статті зі структурними елементами [2, с. 150].
Вступ...
Аналіз попередніх досліджень...
Мета...
Результати та обговорення...
Висновки з даного дослідження...
ЛІТЕРАТУРА
1. Балушок В. Виробнича культура: світоглядні аспекти, обряди та ритуали. Історія української культури: гол. ред. Я.Д. Ісаєвич. К.: Наукова думка, 2001. Т. 2. С. 77–81.
2. Гнатюк Л.Р. Засади формотворення сакрального простору. Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі : колективна монографія. Рига, Латвія: “Baltija Publishing”, 2021. С. 306–327.
REFERENCES
1. Balushok V. (2001). Vyrobnycha kultura: svitohliadni aspekty, obriady ta rytualy [Production culture: worldview aspects, rites and rituals]. Istoriia ukrainskoi kultury – History of Ukrainian Culture: hol. red. Ya.D. Isaievych. K.: Naukova dumka, T. 2. S. 77–81. [in Ukrainian]
2. Hnatiuk L.R. (2021). Zasady formotvorennia sakralnoho prostoru [Principles of formation of sacred space]. Arkhitektura, budivnytstvo, dyzain v osvitnomu prostori – Architecture, construction, design in the educational space: kolektyvna monohrafiia. Ryha, Latviia: “Baltija Publishing”, S. 306–327. [in Ukrainian]
ABSTRACT
Troshkina O., Gnatiuk L. Rituality and theatricalization of architectural activity.
Анотація англійською мовою обсягом не менше 1800 знаків з пробілами. Анотація повинна бути структурованою і містити такі підрозділи: Purpose. Methodology. Results. Scientific novelty. Practical relevance.
Keywords: architecture, architectural activity, ritual, rite, theatricalization.
AUTHOR’S NOTE:
Troshkina Olena, Candidate of Architecture, Associate Professor, National Academy of Fine Arts and Architecture, Kyiv, Ukraine, e-mail: troshkina@gmail.com, orcid: 0000-0002-0597-9700
Gnatiuk Liliia, Candidate of Architecture, Associate Professor, Associate Professor of the Department of Interior Design of National Aviation University, Kyiv, Ukraine, e-mail: liliia.hnatiuk@npp.nau.edu.ua, orcid: 0000-0001-5853-9429
Стаття подана до редакції __.__.2023 р.