Особливості розвитку садово-паркових об’єктів міста–держави Ватикан

Автор(и)

  • Оксана Іванівна Косик Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  • Лілія Романівна Гнатюк Національний авіаційний університет
  • Єва Юріївна Бутмерчук Київський національний університет імені Тараса Шевченка

DOI:

https://doi.org/10.18372/2415-8151.18.14359

Ключові слова:

Ватикан, Сади, Озеленення, Парк, Архітектура, Собор, Бібліотека, Рим, Ренесанс

Анотація

стаття присвячена державі Ватикан, що є суверенною територією Святого Престолу, історія якого безпосередньо пов'язана з історією папства.

У роботі наводиться історія виникнення самого міста та те, який вплив мала зміна влади та часу на архітектурно просторове формування. Особлива увага приділена формуванню та розвитку ландшафтного дизайну.

Наведена та проаналізована інформація про географічні особливості міста,  пам’ятки архітектури, охарактеризовані сади та парки Ватикану.

Приголомшливі Ватиканські сади розташовані в стінах, що оточують місто Ватикан. Високі стіни, названі після папи Льва IV "мура-леонін", відокремлюють державу від міста Рим. Проаналізовано співмасштабність міста-держави Ватикан, яке займає близько 44 га та сади, які охоплюють майже половину міста - 25 гектарів, і наповненні пишною рослинністю, екзотичними рослинами та прекрасними творами мистецтва, такими як фонтани, статуї та будівлі.

У другій половині статті подана  стильова характеристики садів Ватикану відповідно до періодизації їх створення від початку, темних віків середньовіччя, до сьогодення. Період найвищого архітектурного розвитку садів, вирощування лікарських рослин у садах Ватикану, трьох дворів у ландшафтному стилі епохи Відродження.

Описано поділ ландшафту на такі частини: італійська, французька, англійська. Безсумнівною прикрасою садів, крім архітектури, є лурдські гроти, фонтани, рідкісна рослинність та маленькі мешканці папуг.

Заключна частина статті описує сучасний стан та проблематику подальшого розвитку ланшафтного дизайну на території міста – держави Ватикану.

Біографії авторів

Оксана Іванівна Косик, Київський національний університет імені Тараса Шевченка

к.б.н., доцент

Лілія Романівна Гнатюк, Національний авіаційний університет

канд.арх., доцент

Посилання

Андре Лефевра "Парки и сады" — Санкт-Петербург, — Фитон, , 1871. — 168с

Белочкина Ю.В. "Итальянские сады и парки" М., Фолио, 2011 г.

Baumgarten, P.M. (1912). The Vatican Palace, as a Scientific Institute. In The Catholic Encyclopedia. New York: Robert Appleton Company. Retrieved January 16, 2020 from New Advent: http://www.newadvent.org/cathen/15286a.htm

Henze, Anton. Kunstführer Rom. Stuttgart: Reclam, 1994.С.367-371.

Carlo Pietrangeli Watikan/ Arcydziela malarstwa. – Arkady, —2018. 606. с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-12-19

Номер

Розділ

Статті