Архітектурне планування сучасної столиці на прикладі міста Вашингтон
DOI:
https://doi.org/10.18372/2415-8151.18.14357Ключові слова:
Архітектурно-планувальне рішення, Сучасна столиця, Гармонійна композиціяАнотація
Досліджено основне архітектурно-планувальне рішення міста Вашингтон, яке є зразком регулярного планування.
Виявлено соновну композиційну схему міста. Проаналізовано композицію головної алеї міста Вашингтон, що запланована в серці столиці нації. Вона є місцем для національних заходів, громадських зібрань, місцем розташування урядових структур, музеїв і національних меморіалів та виконує рекреаційну функцію населення. Розглянуто організацію системи проспектів міста, які виходять радіально від прямокутних кварталів, забезпечуючи місця для відкритого простору і озеленення. Виявлено особливості комунікативного дизайну.
Виявлено основні напрямні, щодо забезпечення монументального, гідного та символічного місцерозташування урядових структур, музеїв та національних меморіалів, відповідно до планів Ланфана і Макміллана, утримання частину алеї «Західний парк Потомак», як публічний парк відпочинку. Забезпеченя існування алеї в серці столиці нації, як місце для національних заходів і особливе місце для громадських зібрань, тому що так знаходить своє вираження конституційне право на свободу слова і мирних зібрань; утримання алею вільною від комерційної реклами із одночасною можливістю віддавати шану благодійникам.
Проаналізовано, яку роль у архітектурно-планувальній структурі Національної алеї відіграють водні простори, що представлені світловідбиваючими басейнами.
Досліджено, чинники які зумовили формування міста як “чистої” столиці США. Виявлено алгоритм постійного обмеження розвитку промисловості, зокрема зведення великих підприємств.
Виявлено, що основні споруди передбачалося побудувати в бароковому стилі , проспекти повинні були виходити радіально від прямокутних кварталів, щоб забезпечити місця для відкритого простору і озеленення.
Розглянуто закон, що обмежує висотну забудову і відкриває можливості насолоджуватися пейзажами Вашингтону знаходячись у різних точках міста.Посилання
Kolchin, Peter (1994). American Slavery: 1619–1877. New York: Hill and Wang. с. 81.
National Park Service, 2008 Director's Report; National Park Service, U.S. Department of the Interior; Washington, D.C.; 2009
THE WORLD'S URBAN SYSTEMS: Sir Peter Hall, Vice Chair of Global Urban Development University. - London, UK, Global Urban Development, Volume 2, Issue 1, March 2006.
Why Metropolitan Economic Strategy is the Key to Generating Sustainable Prosperity and Quality of Life for the World, Global Cities. - Toronoto, Canada, S. a. // www. Globalcities.ca/ presentations/Prague_Institute_MES_Report.doc
World Urbanization Prospects, United Nations. - NewYork, 2006. - 256 p.
Дёмин Н.М. Управление развитием градостроительных систем. - К.: Будивельнык, 1991. - 184 с
Перцик Е.Н. География городов (геоурбанистика). - М.: Высш. шк., 1991. - 319 c
Ревський. І.С. Типологія площ класицизму за формою та планувальною прив’язкою до вуличної мережі / І.С. Ревський // Сучасні проблеми дослідження, реставрації та збереження культурної спадщини: Зб. наук. пр. з мистецтвознавства, архітектурознавства і культурології / Ін-т проблем сучасн. мист-ва НАМ України. – К.: Хімджест, 2010. – Вип. 7. – с. 334 – 340.
Ревський. І.С. Інтерпретація, як один з методологічних принципів історико-архітектурного дослідження площ класицизму з
метою їх реконструкції / І.С. Ревський // Сучасні проблеми дослідження, реставрації та збереження культурної спадщини: Зб. наук. пр. з мистецтвознавства, архітектурознавства і культурології / Ін-т проблем сучасн. мист-ва Акад. мист-в України. – Київ: Фенікс, 2008. – Вип. 5. – с. 229 – 236.