Особливості напрямків історичного розвитку шрифтових композицій в дизайні інтер’єру

Автор(и)

  • I. Kuznetsova
  • O. Lilchitskiy
  • A. Heher
  • V. Us

DOI:

https://doi.org/10.18372/2415-8151.14.13454

Ключові слова:

Шрифтова композиція, інтер’єр, напрямок розвитку, письмо, матеріал, інструмент, технологія, інновація, комп’ютерні та LED – технології.

Анотація

У статті розглядаються особливості напрямків історичного розвитку шрифтових композицій (ШК) в дизайні інтер'єру. На першому етапі розвитку ШК людина перебувала в пошуку найбільш якісного засобу передачі інформації. Таким засобом став лист. Єдиною вимогою до матеріалу і засобу нанесення була довговічність, що і зумовило особливості першого напрямку в розвитку ШК в інтер'єрі. У другому напрямку історичного розвитку ШК простежується істотний розвиток саме матеріальної бази засобів і способів нанесення написів. Проявляється прагнення до краси у всьому, що оточує людину, зокрема в інтер'єрі. ШК визначаються можливостями використання фарби і кисті. З'являються криволінійні композиції. З'являються складні шрифти. Третій напрямок відображає вплив бурхливого технологічного розвитку. Поява нових засобів для створення ШК дозволила створювати образні рішення, які здатні робити життя людини зручнішим. У четвертому напрямку ШК здатні розвиватися в просторі і в часі, наділені динамікою. Засобом для створення ШК стали комп'ютерні і LED - технології.

Посилання

Дворцы. Сады. Усадьбы. Ред. группа О. Елисеева, Т. Евсеева и др. М.: Мир энциклопедий Аванта+, Астрель, 2012. 447 с.

Коваль Л. М. Композиційні домінанти у формуванні смислових груп проектно-образних рішень освітлення предметно-просторового середовища засобами LED-технологій // Теорія та практика дизайну: зб. наук. пр. К.: «Дія», 2015. Вип. 7. С. 83 – 91.

Лоукотка Ч. Развитие письма. М.: Издательство иностранной литературы, 1950. 320 с.

Пайл Дж. Дизайн интерьеров: 6000 лет истории. М.: АСТ Астрель, 2006. 559 с.

Чжоу Чен. Китайська каліграфія: від традиції до практики застосування в сучасному дизайні: автореф. дис. … канд. мистецтвознавства. Харків, 2016. 21с.

Шрифт как основа графического дизайна. // «Дизайн-класc» URL: http://design-class.com.ua/blog/graficheskiy-dizayn/shrift-kak-osnova-graficheskogo-dizayna (дата звернення 09.08.2017)

Яремчук О. М. Художньо-творчі аспекти проектування аркушевих шрифтових видань / О. М. Яремчук // Вісник Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Мистецтвознавство. Архитектура. Х., 2014. № 1. С. 39-45.

Steven Heller, Seymour Chwast. Graphic Style. From Victorian to New Century. New York: Abrams, 2011. 316 p.

Опубліковано

2018-11-28

Номер

Розділ

Статті