Забезпечення безпеки гарантованого рівня польотів – погляд майбутнього

Volodymyr Kharchenko, Oleh Alexeiev, Tamara Kolesnyk

Анотація


З огляду на статистику авіаційної авірійності за останнє десятиріччя питання забезпечення гарантованого рівня безпеки польотів є найбільш актуальним, оскільки недоліки та проблеми функціонування авіаційної діяльності пояснюються відсутністю загальнотеоретичної основи та стандартними науково обґрунтованими підходами до системи управління безпекою який розвиток повинен керуватися вимогою ІСАО, яка визначає, що в будь-якому регіоні не повинно мати частотного рівня аварій / інцидентів, більш ніж удвічі перевищує загальний. Це наступні основні напрями: запровадження прийнятного рівня безпеки польотів у державі; обов'язкові процедури розробки та впровадження системи управління безпекою; обов'язкові процедури забезпечення прямого управління рівнем безпеки польотів на прийнятному або встановленому рівні підприємства (безперервний моніторинг та регулярна оцінка безпеки польотів, коригувальні дії, необхідні для підтримання узгоджених показників безпеки польотів та моніторингу, аналізу інформації про польоти, ризику управління тощо) [1,2]. Метою методології є об'єднання в єдиний комплекс завдань оцінки, забезпечення та перевірки авіаційної діяльності в галузі безпеки як складної ієрархічної структури з незалежними критичними елементами, а також апаратними, програмними, мережевими та ергатичними компонентами, які є обома засобами і підлягають безпеці. Реалізація забезпечення гарантованого результату полягає у реалізації процесів управління таким чином, щоб не дозволяти перехід інфраструктури або її систем до потенційно небезпечного стану та забезпечити блокування (виключення) відповідного технічного об'єкта в разі загрози переходу або при переході до небезпечна стан і мінімізація наслідків такого переходу.


Ключові слова


аналіз ризиків; безпека польотів; гарантована безпека польотів; система управління безпекою

Посилання


DOC 9859. Safety Mamagement Manual. – Montreal: ІСАО, 2009.

DOC 9734. Safety Oversight Manual. – Montreal: ІСАО, 2006.

V. Kharchenko, O. Alexeiev, A. Luppo, R. Jurchik The Principles to maintain an acceptable of air navigation safety in Ukraine Proceeding of Kharkiv air force university, 3(52), 2017.

V. Kharchenko, O. Alexeiev General principles of decision –making support in provision of guaranteed level of safety/ Proceeding The seventh world congress “Aviation in the XXI-st century” Safety in aviation and Spase Technologies/September 19-21,2016 Kyiv.

V. Kharchenko, O. Alexeiev, R. Jurchik, I.Ali Some aspects of municipal aviation functioning PROCEEDING of the National Aviation University, 2017, №2(71).

ESARR 1. Safety oversight in ATM. – Brussels: Eurocontrol, 2009.

ESARR 4. Risk assessment and mitigation in ATM. – Brussels: Eurocontrol, 2001.

Methods and system of decision making support. – V. Tocenko, 2002.

Y. Germeyer .-M. Science, 1976.-326 p.


Повний текст: PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


ISSN 2306-1472 (Online), ISSN 1813-1166 (Print)

Передплатний індекс 86179

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.

Ulrich's Periodicals DirectoryIndex CopernicusDOAJSSMРИНЦWorldCatCASEBSCOCrossRefBASEDRIVERНаціональна бібліотека ім. ВернадськогоНауково-технічна бібліотека НАУ