Методичні прийоми до світлотехнічного та естетичного корегування пластичних форм об’єктів дизайну в інтер’єрі при штучному освітленні

Микола Павлович Цой

Анотація


У статті розглянуто методику світлотехнічного геометричного моделювання системи найголовніших характеристик пластики форми для наочних зображень у найбільш складних випадках для практики – на каркасних кривих поверхнях форм предметного середовища в інтер’єрі. Проаналізовано метод двох поверхонь і метод графічних ітерацій та колового допоміжного проеціювання. Акцентовано увагу на тому, що побудова полисків, тіней і відблисків на поверхнях робить можливим світлотехнічне і естетичне корегування пластичних форм у процесі їх проектування в оточуючому середовищі Для створення методики відповідної побудови ортогональних проекцій були запропоновані дослідження з визначення найкоротших відстаней від точки до поверхні, з визначення блискучої точки на поверхні від точки випромінювання світла для даної точки спостереження. Доведено, що запропоновані засоби і методичні прийоми геометричного моделювання до світлотехнічного та естетичного корегування пластичних форм об’єктів дизайну в інтер’єрі при штучному освітленні розкривають методику геометричного моделювання системи основних світлотехнічних характеристик проектованих в інтер’єрі сучасних пластичних геометричних форм, що обумовлені точковим випромінюванням світла.

Ключові слова


Штучне освітлення; Геометричне моделювання; Інтер’єр; Естетичне корегування; Методичні прийоми; Власні тіні; Падаючі тіні; Графічні ітерації; Ортогональні проекції; Модель; Допоміжне проекціювання

Посилання


Михайленко В.Є., Євстифеєв М.Ф., Ковальов С.М., Кащенко О.В. Нарисна геометрія. Навч. посібник. – К.: НМК ВО, 1991. – 348с.

Кузнецов Н.С. Начертательная геометрия. Навч. посібник.- М, 1969 – 495 с.

Бугайов В.І., Цой М.П. Графічний метод підвищення точності побудов взаємного дотику і перпендикулярності ліній на площині для потреб геометричного моделювання у практиці проектування. Містобудування та територіальне планування: Наук.техн. збірник, К.: КНУБА, 2009. – Вип.32.- С.71-76.

Бугайов В.І. Побудова проекцій найкоротшої відстані від точки до поверхні за методом 2-х поверхонь. //Сборник трудов 4-й международной научно-практической конференции «Современные проблемы геометрического моделирования», г. Мелитополь: ТГАТА. 1997. – С 123-128.


Повний текст: PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Цей твір ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства — Некомерційна — Без Похідних 4.0 Міжнародна.