Забезпечення достовірності зчитування показників лічильників
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.62.7777Ключові слова:
вимірювальний пристрій, достовірність, лічильник теплової енергії, повірка, показники лічильника, похибка зчитування показників, споживаний ресурсАнотація
Незважаючи на те, що багато вимірювальних приладів зараз працюють дистанційно, все ще залишається значною частина приладів вимірювання витрат та об’ємів ресурсів, показники з яких знімає людина шляхом зчитування з циферблата чи дисплея. Достовірність отриманого результату забезпечується точністю (похибкою) фіксації витрати чи кількості споживаного ресурсу. Похибки при зчитуванні показників виникаютьз кількох причин. Однією з них є похибка округлення. Суттєві проблеми виникають при необхідності фіксації витрати чи кількості ресурсу протягом короткого проміжку часу. Для забезпечення достовірності зчитування показників будь-яких витратомірів та лічильників кількості спожитого ресурсу запропоновано встановлювати інтервали часу між зчитуваннями, які забезпечать мінімально необхідну різницю в показниках. Для знаходження цієї мінімально необхідної різниці запропоновано розрахункову модель. Використовуючи
запропоновану модель, можна забезпечити будь-яку наперед задану достовірність зчитування показників (максимальну відносну похибку).
Посилання
Lisicyn E. F. Design procedure of water meters utility estimation / E. F. Lisicyn, V. V. Tkachenko, S. I. Shamanskyi // Measuring and Cumputing Devices in Technological processes. – 1999. – N 4. – P. 141–146. (In Ukrainian).
Turchak L. I. Principles of calculus of approximations / Turchak L. I. / M. : Nauka, 1987. – 319 p. (In Russian).
Downloads
Опубліковано
17.03.2015
Як цитувати
Shamanskyi, S. (2015). Забезпечення достовірності зчитування показників лічильників. Вісник Національного авіаційного університету, 62(1), 53–56. https://doi.org/10.18372/2306-1472.62.7777
Номер
Розділ
Сучасні авіаційно-космічні технології
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).