Обробка польотних даних безпілотних літальних апаратів з використанням сплайн-функцій
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.62.7679Ключові слова:
Безпілотний літальний апарат, Втрата інформаційного потоку, Обробка та відновлення даних, Сплайн-інтерполяція, В-сплайнАнотація
Статтю присвячено актуальним питанням моніторингу та відновлення польотних даних безпілотних літальнихапаратів (БПЛА). Розглядаються наявні методи відновлення даних, увагу зосереджено на використанні методу сплайнів. До переваг використання сплайн-функцій віднесено їхні диференційні та алгоритмічні властивості; можливість представити дискретні дані у неперервному вигляді, що дозволяє представити реальний процес; згладжування похибок експериментальних даних, що дозволяє їх подальшу обробку та використання. Представлено результати моделювання обробки польотних даних БПЛА з використанням сплайн-функцій. Під час моделювання використовувалися реальні польотні дані БПЛА, політ якого проходив в автоматичному режимі із запланованою траєкторією форми “вісімка”. Дані були представлені в локальній системі координат. Під час моделювання було застосовано метод сплайн-інтерполяції для відновлення даних для проміжку часу із втраченими даними.
Посилання
Little, R., Rubin, D. Statistical Analysis with Missing Data. Wiley-Interscience, 2002. 408 p.
Draper N., Smith H. Applied regression analysis. Wiley-Interscience, 1998. 706 p.
Zloba, Е., Yatskiv, I. Statistical methods of reproducing of missing data. Computer Modelling & New Technologies, Riga, 2002. P.51-61 (in Russian).
Frank, A. Interpolation of 3D Surfaces for Contact Modeling. University of Twente, The Netherlands, 2005. 51 p.
Downloads
Опубліковано
15.03.2015
Як цитувати
Kharchenko, V., & Kuzmenko, N. (2015). Обробка польотних даних безпілотних літальних апаратів з використанням сплайн-функцій. Вісник Національного авіаційного університету, 62(1), 12–16. https://doi.org/10.18372/2306-1472.62.7679
Номер
Розділ
Аерокосмічні системи моніторінгу та керування
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).