АВІАЦІЙНІ КАТАСТРОФИ ТА ПОДІЇ У США В 23-му СОНЯЧНОМУ ЦИКЛІ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.51.2153Ключові слова:
авіаційна катастрофа, втрата радіозв’язку, геомагнітний шторм, космічна погода, планетарний індекс збурення геомагнітного поля Землі, потік високоенергетичних частинок, радіаційний шторм, числа ВольфаАнотація
Проаналізовано вплив чинників космічної погоди на надійність функціонування авіаційної техніки та ініціювання виникнення авіаційних катастроф. Показано вплив чинників космічної погоди на різноманітні сегменти авіаційного комплексу в рік їх екстремальних значень. Доведено, що індекс збурення геомагнітного поля Землі найбільш корелює з кількістю авіаційних подій у США в 23-му сонячному циклі.
Посилання
A Remarkable Period of Space Weather October-November 2003. Available from Internet: .
Johansson, K.; Dyreklev, P.; Granbom, B. Space Weather Effects on Aircraft Electronics. Second workshop on AI Applications in Solar-Terrestrial Physics in Lund, July 29-31, 1997.
Сидякин, В.Г.; Темурьянц, Н.А.; Макеев, В.Б.; Владимирський, Б.М. Космическая экология. Київ: Наукова думка, 1985.–176 с.[Sidiakin, V.G.; Temuriants, N.A.; Makeev, V.B.; Vladimirovski, B.M. 1985. Space ecology. Kiev. Naukova dumka. 176 p.] (in Russian).
Поліщук, С.Т. Оцінювання впливу сонячної активності на можливість виникнення авіаційних катастроф у 1944 – 2009 рр. //Вісник НАУ. 2010.– № 2(43). – С. 58–61.[Polishchuk, S.T. 2010. Valuation of solar activity impact on possibility of aviation accidents appearance in 1944–2009 years. Proceedings of the NAU. N 2 (43): 58–61.] (in Ukrainian).
Statistic of aviation accident. Available from Internet: <http://www.aviation-safety.net/database/ country>.
Statistic of space weather parameters. Available from Internet: <http://www.swpc.noaa. gov/data/index.html>.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).