ВПЛИВ ЛЕТКИХ ОРГАНІЧНИХ СПОЛУК ЛАКОФАРБНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОРГАНІЗМ ПРАЦІВНИКІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.43.1867Ключові слова:
виробниче приміщення, лакофарбні матеріали, леткі органічні сполуки, організм людини, органічний розчинник, отруєння, фарбуванняАнотація
Подано опис причин забруднення повітря робочої зони промислових підприємств. Визначено механізм дії летких органічних сполук лакофарбних матеріалів на організм працівників підприємств.Посилання
Бирюков Б.В. Реакции организма человека на воздействие опасных и вредных производственных факторов: справ.: в 2 т. / Б.В. Бирюков. – М.: Изд-во стандартов, 1991. – 292 с.
Штеренгарц Р.Я. Гигиена труда в производствах по нанесению лакокрасочных покритий / Р.Я. Штеренгарц. − М.:Медицина, 1974. й 139 с.
Загальна гігієна з основами екології: під-руч. / В.А. Кондратюк, В.М. Серегета, Б.Р. Бойчук та ін. / за ред. Кондратюка. – Тернопіль: Укрмедкнига, 2007. – 592 с.
Шефтель В.О. Токсикология полимерных материалов / В.О. Шефтель, Н.Е. Дышиневич, Р.Е. Сова. – К.: Здоровье, 2004. – 216 с.
Лобуренко А.П. Исследование нейротоксичности лакокрасочных материалов / А.П. Лобуренко, Э.А. Бормусова, И.В. Серди // Тез. докл. науч. конф. "Актуальные проблемы токсикологии". − К., 1999. − С. 56.
Шляхи проникнення, розподіл у організмі, зв’язування та виділення отрут // Надзвичайна ситуація. − 2005. – №1 (січень). – Режим доступу до журналу: http://mns.gov.ua/showarticle.php?doc=pressa/ns/2000/1/p36-42.ua&p=1
Державні санітарні правила і норми застосування лакофарбових та допоміжних матеріалів на транспорті. ДСанПіН 7.7.5-01-3-99: Постанова Першого заступника Головного державного санітарного лікаря України 09.02.1999 N 13. http://lawua.info/bdata1/ukr1980/pg-2.htm
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).