ДОСЛІДЖЕННЯ РОЗКИСНЮВАЛЬНОЇ ЗДАТНОСТІ ТУГОПЛАВКИХ МЕТАЛІВ У РІДКОМУ НІКЕЛІ МЕТОДОМ ЕЛЕКТРОРУШІЙНИХ СИЛ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.39.1733Ключові слова:
активність і розчинність кисню, константи розкиснення, метод ЕРС, параметри взаємодії, розкиснювальна здатністьАнотація
Отримано термодинамічні дані для систем Ni – O – M (M – IVb- − VIb- метали) методом електрорушійних сил з твердим оксидним електролітом. Установлено, що ряд металів знижує активність кисню, що зумовлено їх сильною спорідненістю з киснем. Показано, що продуктами розкиснення найчастіше є стабільні оксиди відповідних металів.
Посилання
Шаркіна Н.О. Термодинаміка рідких сплавів систем Ni – O та Ni – O – M / Н.О. Шаркіна, В.Г. Кудін, В.С. Судавцова // Вісник Київського університету. – 1995. – Вип. 33. – С. 153–157.
Chiang T. The Activity Coefficient of Oxygen in Binary Liquid Metal Alloys / T Chiang., Y.A. Chang // Met.Trans. B. –1976. – Vol. 7, N 4. – P. 453–467.
Wagner C. The activity coefficient of oxygen and other nonmetallic elements in binary liquid alloys as a function of alloy composition / C. Wagner // Acta. Met. – 1973. –21, N 9. – P. 1297–1303.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).