ОЦІНЮВАННЯ ЗАБРУДНЕННЯ ҐРУНТІВ НАФТОПРОДУКТАМИ ВНАСЛІДОК ДІЯЛЬНОСТІ АВТОЗАПРАВНИХ СТАНЦІЙ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.38.1659Анотація
Подано методику та результати оцінювання забруднення ґрунтів нафтопродуктами на ділянках, прилеглих до території автозаправних станцій Києва на прикладі автозаправних станцій Деснянського і Дніпровського районів. На основі аналізу отриманих даних визначено закономірності формування і розподілу забруднення.
Посилання
Беляев А.Ю. Оценка влияния автозаправочных станций (АЗС) на геологическую среду: моногр. – М.: МГСУ, 2005. – 67 с.
Бочаров В.Л., Овсянников М.А. Экологогеохимические особенности загрязнения нефтепро-дуктами территории станции Графская Юго-Восточной железной дороги // Вестн. Воронеж. ун-та. Геология. – 2003. – № 2. – С.191– 199.
МУ 2.1.7.730-99. Гигиеническая основа качества почвы населенных мест. Методические указания. – М.: Минприроды РФ, 1999. – 38 с.
Соловьев В.И., Кожанова Г.А. Биоремедиация как основа восстановления нефтезагрязненных почв // Мир экологии. – 2004. – № 2. – С. 21–25.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).