НЕБІНАРНЕ ПОПОВНЕННЯ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ ВІДЛІКІВ ГЛАДКИХ ФУНКЦІЙ ЛІНІЙНИМИ ОПЕРАТОРАМИ НА ОСНОВІ ПОЛІНОМІАЛЬНИХ СПЛАЙНІВ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.36.1596Анотація
Подано дослідження обчислювального аспекту застосування локальних поліноміальних сплайнів однієї змінної на основі В-сплайнів, близьких до інтерполяційних у середньому, в задачі небінарного поповнення послідовностей відліків гладких функцій.
Посилання
Де Бор К. Практическое руководство по сплайнам. – М.: Радио и связь, 1985. – 303 с.
Роджерс Д., Адамс Дж. Математические основы машинной графики: пер. с англ. – М.: Мир, 2001. – 604 с.
Чуи Ч. Введение в вэйвлеты: пер. с англ. – М.: Мир, 2001. – 412 с.
Лигун А.А., Шумейко А.А. Асимптотические методы восстановления кривых. – К.: ІМ НАН України, 1996. – 358 с.
Приставка П.О. Поліноміальні сплайни при обробці даних. – Д.: Вид-во Дніпропетр. ун-ту, 2004. – 236 с.
Лигун А.А., Шумейко А.А. Исследования линейных операторов, порожденных методами пополнения да-ных // Математичне моделювання. − Дніпродзер-жинськ: ДГТУ, – 2000. – №2 (5).– С. 11–19.
Приставка П.О. Поліноміальні сплайни в задачах бінарного поповнення // Актуальні проблеми автоматизації та інформаційних технологій. – Д.: Вид-во Дніпропетр. ун-ту. – 2003. –Т. 7. – С. 39–53.
Приставка П.О. Поповнення послідовностей відліків функцій двох змінних на основі поліноміальних сплайнів // Вісн. НАУ. – 2007. – №3–4. – С. 36–39.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).