Швидкий алгоритм генерації підстановок багатоалфавітної заміни
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.19.11767Ключові слова:
криптологія, шифрування, імітостійкість, метод безповторного набору, підстановочна матрицяАнотація
В даній статті запропонована актуальна модель порушника кібербезпеки для автоматизованих систем управління технологічними процесами (АСУ ТП), що використовують в якості транспорту глобальні мережі. Виходячи із загроз конфіденційності та цілісності інформації проведено аналіз методів протидії маніпуляціям в мережі і базових методів, що забезпечують перетворення псевдовипадкових послідовностей в послідовності підстановок заміни відповідного ступеня для реалізації шифру багатоалфавітної заміни. В рамках роботи запропоновано швидкий алгоритм реалізації шифру багатоалфавітної заміни з використанням шифрувальної послідовності від блокового шифру в режимі OFB, доведено коректність відповідної процедури та можливість формування будь-якої підстановки з симетричної групи підстановок S_n. Проведено імітаційне моделювання алгоритму, що дозволило підтвердити необхідні статистичні якості матриці перехідних ймовірностей шифру. який забезпечить високий рівень стійкості шифрування та імітостійкість команд і службової інформації, що циркулює в зазначених АСУ ТП.
Посилання
Г. Гулак, В. Мухачев, В. Хорошко, Ю. Яремчук, Основи криптографічного захисту інформації: підручник, Вінниця: ВНТУ, 2011, 198 с.
Г. Гулак, Л. Ковальчук "Різні підходи до визна-чення випадкових послідовностей", Науково-технічний збірник «Правове, нормативне та метрологічне забезпечення системи захисту інформації в Україні», вип. 3, С. 127-133, 2001.
А. Бабаш, Г. Шанкин, Криптография, СОЛОН-Р, 2002, 512 с.
С. Айвазян Прикладна статистика: Основи моделлю-вання та первинна обробка даних, М.: Финанси та ста-тистика, 1983, 471 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).