СПІВРОБІТНИЦТВО ДЕРЖАВ-ЧЛЕНІВ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СОЮЗУ У СФЕРІ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВА

Автор(и)

  • Vid Jakulin Люблянський університет

DOI:

https://doi.org/10.18372/2307-9061.38.10048

Ключові слова:

Євроюст, Європол, Європейський Союз, ОЛАФ, співробітницво між судовими органами

Анотація

У своїй роботі автор подає завдання та цілі Євроюсту, функції цього органу та співпрацю з іншими установами. Євроюст є органом Європейського Союзу, завданням якого є заохочення та покращення координації та співпраці між компетентними судовими органами держав-членів. Цей орган має правосуб'єктність і був заснований Рішенням Ради ЄС у 2002 році. Це рішення було змінено у 2003 та 2009 роках.

Євроюст не має справу з усіма видами злочину, оскільки він був створений з метою посилення боротьби з серйозними злочинами. Компетенція Європолу визначена у статті 4 Рішення Ради ЄС про створення Європейського поліцейського управління (Європолу) та у додатку до цього рішення. Відповідно до цього положення та додатків до нього. У Додатку до Рішення зазначені кримінальні правопорушення, що входять до сфери компетенції Європолу, а отже, також у межах компетенції Євроюсту.
Євроюст є компетентним у вчиненні правопорушень на території усіх держав-членів. Євроюст може також допомагати у кримінальних справах на вимогу компетентного органу держави-члена, в якому залучена держава-нечлена, але лише у випадку, коли була укладена угода про встановлення співпраці з країною, яка не є її членом, або коли ця допомога необхідна.

Біографія автора

Vid Jakulin, Люблянський університет

доктор філософії в галузі права, професор факультету права доктор філософії в галузі права, професор факультету права Люблянського університету

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-03-30

Як цитувати

Jakulin, V. (2016). СПІВРОБІТНИЦТВО ДЕРЖАВ-ЧЛЕНІВ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СОЮЗУ У СФЕРІ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВА. Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право», 1(38), 174–182. https://doi.org/10.18372/2307-9061.38.10048

Номер

Розділ

КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО І КРИМІНОЛОГІЯ