Подання

Для того, щоб мати можливість подавати статті до журналу та перевіряти поточний статус своїх матеріалів необхідно увійти на сайт як зареєстрований користувач.

Вимоги до подання

Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.
  • Це подання раніше не було опубліковане і не надсилалося до розгляду редакціям інших журналів (або у коментарях для редактора нижче дані необхідні пояснення).
  • Файл подання є документом у форматі Microsoft Word, OpenOffice, RTF або WordPerfect.
  • Інтернет-посилання у тексті супроводжуються повними коректними адресами URL.
  • Текст набраний 14-м розміром кеглю з 1,5 міжрядковим інтервалом; авторські акценти виділені курсивом, а не підкресленням (всюди, крім адрес URL); всі ілюстрації, графіки та таблиці розміщені безпосередньо у тексті, там, де вони повинні бути за змістом (а не у кінці документу).
  • Текст відповідає вимогам до стилістики та бібліографії, викладеним у Керівництві для авторів розділу "Про журнал".
  • Якщо матеріал подається у рецензований розділ журналу, при оформленні файлу подання були виконані інструкції щодо Гарантій сліпого рецензування.

Керівництво для авторів

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас до співробітництва з науковим фаховим журналом

Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право»

Порядок публікації

Керівництво для авторів

     Статті публікуються  українською, російською або англійською мовами. Перевага надається статтям англійською мовою. Середній час для початкової оцінки рукописів – 3 дні.

    Стаття повинна бути оформлена відповідно до вимог до подання.

Редакція залишає за собою право проводити редагування рукопису. Обсяг статті не має бути менше 8  сторінок і перевищувати 12 сторінок (формат А4, шрифт Times New Roman, 14 кеглем.).

Кожна стаття проходить три етапи контролю: первинний контроль на відповідність загальним вимогам до статей; перевірка на плагіат і якість цитування; зовнішнє наукове рецензування відповідно до Процесу рецензування

     Стаття повертається на доопрацювання в разі порушення вимог до оформлення.

     Недопустимим є  плагіат у статтях, так як  це порушенням  авторських прав і наукової етики.

     На підставі результатів перевірки на плагіат та зовнішнього незалежного рецензування редакція приймає остаточне рішення про можливість публікації статті.

    Середній час публікації статті - 20 днів.

Авторські права

Автори залишають за собою право на авторство власної праці та передають журналу право першої публікації цієї роботи.

Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в журналі (наприклад, розміщувати статтю в репозитарії установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.

Політика журналу дає змогу і заохочує розміщення авторами в Інтернеті (наприклад, у електронних сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису статті як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє продуктивній науковій дискусії та позитивно впливає на оперативність та динаміку цитування опублікованої роботи.

Автори погоджуються із зазначеними умовами щодо визначення і захисту авторських прав, які будуть застосовані до поданих рукописів, після того як матеріал буде опублікований на сторінках журналу. З подання статті випливає, що представлена на розгляд робота не була опублікована раніше (за винятком матеріалу, що являється частиною вже захищеної дисертації) та не перебуває на розгляді в інших виданнях, її публікація здійснюється за спільною згодою усіх авторів рукопису, і якщо вона буде прийнята до друку, то не буде опублікована в іншому виданні в тій же формі, англійською або будь-якими іншими мовами, без письмової згоди видавця. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен, географічних назв, назв підприємств і організацій та іншої інформації несуть автори статей. Висловлені у цих статтях думки можуть не збігатися із точкою зору Редакційної колегії журналу.

 

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

  1. До друку приймаються статті, які раніше не публікувалися і не були передані на розгляд для публікації в інші видання.
  2. Статті англійською мовою, які були перекладені з української чи російської, мають супроводжуватися документом з текстом мовою оригіналу, оформленому відповідно до встановлених вимог.
  3. Стаття має містити контактну інформацію авторів: телефони, e-mail та ORCID. Адреси електронної пошти повинні бути достовірними.
  4. Текст статті та метаданих мають бути набрані шрифтом Тimes New Roman, кегль – 14 pt, міжрядковий інтервал – 1,5 pt, поля – 2 см з усіх боків, вирівнювання по ширині, абзацний відступ 1,0 см.
  5. Обсяг статті (без метаданих) має становити не менше 8 сторінок, включно з таблицями, графіками, малюнками, а також бібліографічним списком.
  6. Наявність УДК і Списку використаної літератури є обов'язковим.
  7. Стаття обов'язково має містити повний обсяг метаданих, наданий 2-ма мовами (українською та англійською), до яких належать:
    • повністю прописані ім'я, по батькові та прізвище авторів, їх науковий ступінь, звання, посада, місце роботи або навчання з обов'язковим зазначенням структурного підрозділу навчального закладу (кафедра / факультет / інститут тощо);
    • назва статті (має бути інформативною, цікавою науковій спільноті, вказувати на досліджувану в статті проблему);
    • анотація українською мовою  (має висвітлювати мету, методику аналізу проблеми, результати дослідження, проблемні питання для обговорення);
    • реферат англійською мовою (не менше 1800 знаків з пробілами, враховуючи ключові слова; має висвітлювати актуальність, мету, методику аналізу проблеми, результати дослідження, наукову новизну, а також практичну значущість);
    • ключові слова та словосполучення (від 4-х до 7-ми), які стосуються теми дослідження, не дублюють назву статті та не складаються із загальних слів.

Політика відкритого доступу

Часопис «Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право» перебуває у відкритому доступі для користувачів безкоштовно. Всі хто цікавиться проблематикою журналу може читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, шукати або посилатися на повні тексти статей, а також використовувати їх в інших законних цілях без попереднього дозволу редколегії або автора у разі посилання на них. Тим самим підтримується  принцип вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля розвитку юридичної науки. Доступ до наукових статей журналу представлений у розділі Архів.

Приклад оформлення основних елементів статті

УДК 342.924: 658.562.44: 664(045)

М. С. Павленко,

кандидат юридичних наук, доцент

 

УМОВИ ЗАПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ

БЕЗПЕЧНІСТЮ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ (НАССР) В УКРАЇНІ:

АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ

Національний авіаційний університет

проспект Любомира Гузара, 1, 03680, Київ, Україна

E-mail: pavlenko@ukr.net

 

Мета: дослідити нормативні засади впровадження системи Hazard Analysis and Critical Control Points (НАССР) в Україні як чинника безпеки харчових продуктів. Методи дослідження: документального аналізу і синтезу, порівняльного аналізу, об’єктивної істини, пізнавально-аналітичний та ін. Результати: узагальнені вимоги щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР). Обговорення: з’ясовані положення щодо запровадження операторами ринку програм-передумов, принципів НАССП, розробки постійно діючих контрольних процедур; спрощене застосування системи НАССР для певних операторів ринку тощо.

Ключові слова: Hazard Analysis and Critical Control Points (НАССР); постійно діючі контрольні процедури; верифікація; перехресне забруднення; програма-передумова; план НАССР.

 

Структура статті: постановка проблеми та її актуальність; аналіз досліджень і публікацій з проблеми; мета; основний матеріал; висновки.

 

Література

1. Галкіна О. М. Адміністративно-правові засади забезпечення безпечності та якості харчових продуктів в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: спец. 12.00.07. Харків, 2017. 23 с.

 

References

1. Galkina O. M. Administrativno-pravovi zasadi zabezpechennya bezpechnosti ta yakosti harchovih produktiv v Ukrayini: avtoref. dis... kand. yurid. nauk: spets. 12.00.07. Harkiv, 2017. 23 s.

 

M. Pavlenko

CONDITIONS FOR THE IMPLEMENTATION OF THE FOOD SAFETY MANAGEMENT SYSTEM (HACCP) IN UKRAINE: ADMINISTRATIVE AND LEGAL ASPECT

National Aviation University

Liubomyra Huzara Avenue, 1, 03680, Kyiv, Ukraine

E-mail: pavlenko@ukr.net

 

Purpose: to explore the regulatory bases for the implementation of the Hazard Analysis and Critical Control Points (HACCP) system in Ukraine as a factor in food safety. Methods: documentary analysis and synthesis, comparative analysis, objective truth, cognitive-analytical, etc. Results: generalized requirements for the development, implementation and application of permanent procedures based on the principles of the Food Safety Management System (HACCP). Discussion: clarified the provisions on the introduction of prerequisites by market operators, the principles of the HACCP, the development of permanent monitoring procedures, a simplified approach to the application of the HACCP system for certain market operators, etc.

Requirements for safety and quality of food products were considered to be of particular relevance at all times, because non-compliance with these requirements could be detrimental to human life and health. Food safety is one of the main areas that determines the health of the population, preservation of the gene pool of the nation.

At the same time, the decision of these issues is related not only to the quality control of the final product, but also to the monitoring of production processes throughout the production chain for the timely detection of hazardous products. This monitoring system was called Hazard Analysis and Critical Control Points (HACCP) - a system that identifies, assesses and controls the hazards that are critical to the safety of food products.

The EU considers HACCP to be the most effective method of ensuring food safety and requires all food industry enterprises to implement, observe and implement procedures based on the principles of HACCP.

The principles of the HACCP, the program-preconditions of the HACCP system, the sequence of the development of the HACCP system, are formalized in accordance with the Requirements for the development, implementation and application of permanent procedures based on the principles of the Food Safety Management System (HACCP) (from 01.10.2012 № 590). The analysis is of practical importance for the practical implementation of the procedures reviewed in order to ensure the safety of food products.

The direction of further research is the details of the programs, the prerequisites for each of the predicted components, as well as the procedures that ensure the efficient functioning of the HACCP system.

Keywords: Hazard Analysis and Critical Control Points (HACCP); permanent control procedures; verification; cross-contamination; prerequisite program; the HACCP plan.

 

ПОРЯДОК ПОДАННЯ МАТЕРІАЛІВ:

Для опублікування Вашої статті необхідно надіслати електронною поштою до редакції журналу до 01 числа (березня, червня, вересня, грудня) (включно) наступні матеріали:

1) заповнену за зразком довідку про автора;

2) статтю;

3) анотацію статті (кожна публікація не англійською мовою супроводжується анотацією англійською мовою обсягом не менш як 1800 знаків, включаючи ключові слова. Кожна публікація не українською мовою супроводжується анотацією українською мовою обсягом не менш як 1800 знаків, включаючи ключові слова) (відповідно до наказу МОН України № 32 від 15.01.2018 р. «Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України»).

Назва файлу повинна відповідати прізвищу автора із вказівкою для довідки про автора – Довідка, для статті – Стаття.

Наприклад: Дорошенко_Стаття, Дорошенко_Довідка, Дорошенко_Анотація.

Електронна адреса:  pravo@nau.edu.ua

 

Положення про конфіденційність

Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.