Про журнал

У правовому журналі висвітлено результати досліджень учених університету та провідних наукових установ України та зарубіжних країн з актуальних проблем повітряного, космічного, а також інших галузей права. Для наукових працівників, науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів таздобувачів вищої освіти.

Мова видання: українська, англійська.

Періодичність: 4 рази на рік

Головний редактор: Нікітін Володимир Вікторович

Відповідальний секретар: Юринець Юлія Леонідівна

«Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право»

ISSN: 2307-9061 (Print)

ISSN: 2663-3949 (Online)

Цілі та проблематика. Журнал «Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право» – це рецензований правовий журнал, який публікує оригінальні наукові та оглядові статті авторів з різних країн світу із актуальних проблем сучасної юридичної науки. Пріоритетними завданнями даного видання є: публікація результатів наукових досліджень із розширення і модернізації наукових досліджень у галузі юридичної науки, якісного зростання фахової майстерності правників, долучення практикуючих юристів до обговорення та вирішення важливих питань усіх галузей юриспруденції, обмін науковим досвідом та популяризація вітчизняних наукових надбань, ознайомлення з новітніми методиками викладання юридичних дисциплін, інтеграція української юридичної науки та освіти у світовий освітній і дослідницький простір. Враховуючи специфіку наукових досліджень, зумовлену особливостями підготовки юристів для авіакосмічної галузі, в науковому журналі виділений розділ, де публікуються результати досліджень в галузі міжнародного космічного права, міжнародного повітряного права, національного законодавства з питань правового регулювання авіаційної та космічної діяльності, що відповідає його тематичному спрямуванню. Більше про це у розділі 

Фахова реєстрація у ДАК МОН України: Постановою президії ВАК України від 14 квітня 2010 року № 1-05/3 Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право» внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук у галузі «Юридичні науки»; відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2015 року № 528 проведено перереєстрацію і включено до переліку наукових фахових видань України. Наказом МОН України від 17 березня 2020 року № 409 «Про затвердження рішень атестаційного колегії міністерства щодо формування переліку наукових фахових видань України від 6 березня 2020 року» Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право» віднесено до наукових фахових видань категорії Б, у яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата наук зі спеціальності 081 – Право.

 

Засновники видання: Національний авіаційний університет

Свідоцтво про державну реєстрацію: КВ № 10494 від 11.10.2005

Рік заснування: 2005

Періодичність випуску: 4 рази на рік.

Мови видання: українська, англійська.

Головний редактор: Нікітін Володимир Вікторович, доктор юридичних наук

Відповідальний секретар: Юринець Юлія Леонідівна, доктор юридичних наук, професор

У редакційну колегію наукового журналу входять відомі українські та закордонні вчені з Італії, Німеччини,  Польщі,  Сербії, Словенії

Політика відкритого доступу. Журнал дотримується політики відкритого доступу, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу. Це означає, що весь його зміст перебуває у вільному доступі для користувачів безкоштовно.

Індексація. Журнал «Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право» індексується міжнародними базами данних та каталогами:

E-mail: pravo@nau.edu.ua

Фахові видання
України

   


РЕЄСТР наукових видань України

http://nfv.ukrintei.ua/search?nameSearch

Google Scholar

Index Copernicus

 

Процес рецензування

Процедура рецензування (експертної оцінки) проводиться для забезпечення високого науково-теоретичного рівня журналу «Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право» . Мета огляду – сприяти ретельному відбору авторських рукописів для публікації, надання об'єктивної оцінки якості поданого матеріалу, а також визначення якості рівня її відповідності науковим, літературним та етичним стандартам. Усі рецензенти мають бути об'єктивними та дотримуватися положень розділу Публікаційна етика.

Враховуючи вимоги до фахових видань України (наказ МОН № 32 від 15.01.2018 ), рецензію на статтю дає вчений, який має науковий ступінь та здійснюють дослідження за спеціальністю, що відповідає тематиці поданого для публікації матеріалу, і є авторами (співавторами) загальною кількістю не менше трьох публікацій у наукових виданнях, включених до категорії «А» та/або категорії «Б» Переліку наукових фахових видань України, та/або у закордонних виданнях, проіндексованих у базах даних Web of Science Core Collection та/або Scopus за відповідною спеціальністю, оприлюднених упродовж останніх п’яти років

  1. «Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право» дотримується «подвійного сліпого» рецензування, згідно з яким експертна оцінка здійснюється в анонімному порядку як для рецензента, так і для авторів.
  2. До етапу рецензування допускаються наукові статті, оформлені відповідно до розділу  Керівництво для авторів, які пройшли первинний контроль в редакції.
  3. Первинну експертизу наукової статті проводить головний редактор або член редколегії журналу фахівець з даної галузі права.
  4. У разі дотримання вимог до публікації журналу, рукопис статті передається технічному редактору, який надає статті реєстраційний код і видаляє з неї відомості про автора або авторів (відбувається процес кодування статті).
  5. Закодована стаття надсилається електронною поштою члену редколегії, відповідального за науковий напрям за змістом статті, а також зовнішнім рецензентам.
  6. Членом редколегії і зовнішніми рецензентами, яким була відправлена закодована стаття, заповнюються типові форми рецензії та вибирається один з варіантів:
    • Прийняти до публікації без змін;
    • Прийняти до публікації після внесення несуттєвих змін;
    • Прийняти до публікації після внесення суттєвих змін (додатково рецензувати);
    • До публікації не рекомендую.
  1. У разі відмови або необхідності доопрацювання, рецензент має надати письмове аргументоване пояснення причин такого рішення. Незалежний експерт в області дослідження має розглянути рукопис протягом двох тижнів з моменту отримання статті.
  1. Рекомендації рецензентів направляються електронною поштою технічному редактору. Статті, які потребують доопрацювання, надсилаються авторам з конкретними рекомендаціями для поліпшення якості матеріалу без ідентифікації рецензентів.
  2. Доопрацьований варіант статті відправляється в редакційну колегію для повторної перевірки та рецензування. У разі повторного негативного результату рецензування, стаття відхиляється та не підлягає подальшому розгляду.
  3. Середній час рецензування рукописів - 14 днів.
  4. Остаточне рішення про публікацію статті приймається на засіданні редакційної колегії, на якому враховуються отримані рецензії та звіти перевірки на плагіат.
  5. Рішення редколегії повідомляється автору. Редакція журналу не вступає в дискусію з авторами відхилених статей.
  6. Подальша робота зі статтею, що була прийнята до публікації, здійснюється редакційною колегією відповідно до технологічного процесу підготовки номера журналу.
  7. Рецензії та рекомендації для кожної статті зберігаються в редакції в електронному вигляді протягом 2-х років від дня публікації номера журналу, у якому розміщена рецензована стаття

Бланк форми рецензії

PROCEEDINGS OF THE EDUCATIONAL AND RESEARCH INSTITUTE OF LAW

Scientific journal

Volume

Referee’s report/рецензія

Paper #

Please denote one answer of each of the following questions and the overall recommendation (use ‘X’ mark for evaluation)/ Оцініть публікацію (за допомогою позначки “Х” у відповідній колонці) та дайте загальну рекомендацію

 

 

General judgment/ Загальна оцінка публікації

Poor

 

 

Незадо-вільна

Below average

 

Нижче

середньої

Average

 

 

 

Середня

Good

 

 

 

Добра

Very good

 

 

Відмінна

1.

The author is familiar with the existing state of research/

Автор(-и) ознайомлений із досліджуваним об’єктом

 

 

 

 

 

2.

The topic is relevant to the journal section/

Об’єкт дослідження відповідає рубриці журналу

 

 

 

 

 

3.

This is a new and original contribution/

Публікація є оригінальною, у ній наявна новизна

 

 

 

 

 

4.

The title is appropriate/Назва публікації є коректною

 

 

 

 

 

5.

The abstract and keywords are adequate/

Резюме та ключові слова відповідають поставленій проблемі

 

 

 

 

 

6.

The presentation of material is logical and technically correct/

Матеріал публікації викладений послідовно і акуратно

 

 

 

 

 

7.

The interpretations and conclusions are sound and justified by the results/ Представлені інтерпретація та висновки є логічними та підтверджені результатами досліджень

 

 

 

 

 

8.

The writing style (in English) is clear and understandable/

Стиль статті (англійською мовою) чіткий і зрозумілий

 

 

 

 

 

9.

The paper is of the right length/

Обсяг публікації відповідний

 

 

 

 

 

10.

The references are adequate/

Використано коректну й відповідну літературу

 

 

 

 

 

 

Overall recommendation/Загальна рекомендація

Acceptable without any changes/ Прийняти до публікації без змін

 

Acceptable with minor modifications/ Прийняти до публікації після внесення несуттєвих змін

 

Major revision: needs to be re-written and re-evaluated/ Прийняти до публікації після внесення суттєвих змін (додатково рецензувати)

 

Unacceptable/До публікації не рекомендую

 

Comments:

У коментарях рецензент мотивує зниження оцінки по окремих напрямах загальної оцінки  публікації.

 

Апарат рецензентів

 Бюнгенберг Марк, доктор права, професор, Європейський Інститут Саарландського університету, директор Європейського інституту, Німеччина

E-mail: bungenberg@europainstitut.de

 Лонг Жоель – доцент, викладач сімейного права, координатор юридичної клініки по правах дітей, Університет Туріну, Італія

E-mail: civilne@meta.ua

 Марек Мозгава – доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінального права і кримінології факультету права та адміністрування Університету Марії Кюрі-Склодовської, Республіка Польща

E-mail: mmozgawa@poczta.umcs.lublin.pl

Вишновецька Світлана Василівна, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільного права і процесу юридичного факультету, Національний авіаційний університет, Україна

E-mail: vyshnsv@ukr.net

Гулієв Аріф Джаміль огли, доктор юридичних наук, професор, професор  кафедри конституційного, міжнародного права та публічно-правових дисциплін,  Київський інститут інтелектуальної властності та права Національного університету "Одеська юридична Академія", Україна

E-mail: arifguliyev@ukr.net

Калюжний Ростислав Андрійович, доктор юридичних наук, професор, професор кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету, Національний авіаційний університет, Україна

E-mail: tidp.kaf.nau@gmail.com

Пивовар Юрій Ігорович, доктор філософії в галузі права (Ph.D), професор, заступник керівника Департаменту аналітичної та правової роботи – начальник правового управління (І) апарату Верховного Суду, Верховний Суд України, Україна

E-mail:pyvovaryi@gmail.com

Толкачова Ірина Анатоліївна, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри державно-правових та галузевих правових дисциплін, Київський університет права НАН Украї́ни,  Україна

E-mail: sharm05@ukr.net

 Устинова Ірина Петрівна, кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри конституційного і адміністративного права юридичного факультету, Національний авіаційний університет, Україна

E-mail: kafedra92@ukr.net

Юринець Юлія Леонідівна, доктор юридичних наук, професор, заступник декана юридичного факультету, Національний авіаційний університет, Україна

E-mail: iurynetsjulia@ukr.net

Ямненко Тетяна Михайлівна, доктор юридичних наук, професор, професор кафедри цивільного права і процесу юридичного факультету, Національний авіаційний університет, Україна

E-mail: kafedra92@ukr.net

 Лихова Софія Яківна, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінального права і процесу юридичного факультету, Національний авіаційний університет, Україна

E-mail: sofia.lykhova@gmail.com

 Ланцедова Юлія Олександрівна, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри кримінального права і процесу юридичного факультету, Національний авіаційний університет, Україна

E-mail: lua1906@gmail.com

 Рибікова Ганна Володимирівна, кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права і процесу юридичного факультету, Національний авіаційний університет, Україна

E-mail: arybikova@ukr.net

 Макеєва Олена Миколаївна, кандидат юридичних наук, доцент, завідувач  кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету, Національний авіаційний університет, Україна

E-mail: maklena72@ukr.net

 Олена Олійник – доктор юридичних наук, доцент, начальник юридичного відділу тренінгового центру прокурорів України

E-mail: lenaoleynyk2011@ukr.net

Матвійчук Андрій Васильович – доктор філософських наук, професор, Навчально-науковий інститут права Національного університету водного господарства та природокористування

E-mail: amvriv06@ukr.net

Жмур Наталія Володимирівна, кандидат юридичних наук, доцент кафедри господарського, повітряного та космічного права юридичного факультету, Національний авіаційний університет, Україна

E-mail: vdovenko_nataliy@ukr.net

 Головко Світлана Григорівна - кандидат історичних наук, доцент кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету, Національний авіаційний університет, Україна

E-mail: Svitlana Golovko golovkos@ukr.net

Рябченко Юрій Юрійович - професор кафедри приватного права Державного податкового університету, доктор юридичних наук, професор, Україна

E-mail: 0971713748@ukr.net

Луцький Роман Петрович, доктор юридичних наук, професор, директор Науково-дослідного інституту Університету Короля Данила, Україна

E-mail: roman_lutskii@ukr.net

Мушенок Віктор Васильович, доктор юридичних наук, професор, професор кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права факультету міжнародної торгівлі і права Державного торговельно-економічного університету, Україна

E-mail: mushenook@gmail.com

Шинкарук Анастасія Іванівна, кандидат юридичних наук, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу, Україна

E-mail: shunkarukn@ukr.net

 

Політика відкритого доступу

Цей журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.

Редакційна колегія

Нікітін Володимир Вікторович (головний редактор), доктор юридичних наук,  декан Юридичного факультету, Національний авіаційний університет, Україна

ORCID: 0000-0001-6915-6319

Юринець Юлія Леонідівна (відповідальний секретар), доктор юридичних наук, професор, заступник декана з наукової роботи юридичного факультету, Національний авіаційний університет, Україна

ORCID: 0000-0003-0281-3251

Scopus ID: 57204003786

Web of Science ID: D-4794-2018

 

РЕДКОЛЕГІЯ

Бюнгенберг Марк, доктор юридичних наук, професор, директор Європейського Інституту Саарландського університету, Німеччина

ResearcherID Web of Science:ЦИК-5133-2022, h-index 5

Scopus ID: 55824021700, h-index 5

Вишновецька Світлана Василівна, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільного права і процесу Юридичного факультету, Національний авіаційний університет, Україна

ORCID: 0000-0001-8482-7942

Web of Science (Researcher ID): W-6128-2018

Дніпров Олексій Сергійович, доктор юридичних наук, провідний науковий співробітник, заступник Керівника Офісу Президента України, Україна

Лихова Софія Яківна, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінального права і процесу Юридичного факультету, Національний авіаційний університет, Україна

ORCID: 0000-0003-4755-7474

Scopus ID: 55629629600

Web of Science (Researcher ID): W-6048-2018

Google Scholar: https://scholar.google.com/citations?user=sP7TwMcAAAAJ&hl=en

Калюжний Ростислав Андрійович, доктор юридичних наук, професор, професор кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету, Національний авіаційний університет, Україна

ORCID: 0000-0003-4975-5650

Scopus ID: 57815718000

ResearcherID: N-6126-2018

Коротюк Оксана Вікторівна, доктор юридичних наук, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу, Україна

Корошец Деміан, доктор юридичних наук, професор, професор Факультету права, Люблянський університет, Республіка Словенія

Web of Science ID: DBV-0193-2022

Scopus ID: 55887773500

Лонг Жоель, доцент, викладач сімейного права, координатор юридичної клініки по правах дітей, Університет Туріну, Італія

ORCID: 0000-0003-1483-6215

Scopus ID: 36707953600

Web of Science ID: DDB-9334-2022

Мозгава Марек, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінального права і кримінології факультету права та адміністрування, Університет Марії Кюрі-Склодовської, Республіка Польща

ORCID: 0000-0002-7341-6563

Scopus ID: 57222328398

Web of Science ID: ДХУ-6217-2022

Панова Оксана Олександрівна, доктор юридичних наук, професор кафедри кримінального права і процесу Юридичного факультету, Національний авіаційний університет, Україна

Orcid ID: 0000-0002-3533-5076

Scopus ID: 57210798724:

Web of Science (ResearcherID: BBE-0050-2022

Чворович Драгана, PhD, доцент, Університет кримінального розшуку та поліцейських досліджень, Белград, Сербія

ORCID: 0000-0003-1825-9646

Scopus ID:57214593808

Шкляр Сергій Володимирович, доктор юридичних наук, партнер-засновник адвокатського об'єднання "Арцінгер", адвокат, Україна

Якулін Від, доктор філософії в галузі права, професор, професор факультету права, Люблянський університет, Республіка Словенія

Scopus ID: 27067655900

Web of Science ID:1849-2022

 

Етика публікацій та запобігання недобросовісній практиці публікацій

Правовий журнал «Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право»

(укладено з використанням публікаційних принципів Publishing Ethics Resource Kit (PERK) та відповідно до рекомендацій Elsevier)

Редакційна колегія наукового журналу «Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право» керується у своїй роботі міжнародними етичними правилами наукових публікацій, що включають правила порядності, конфіденційності, нагляду за публікаціями, облік можливих конфліктів інтересів тощо.

У своїй діяльності редакція керується рекомендаціями Комітету з етики наукових публікацій (Committee on Publication Ethics), зокрема, «Publishing Ethics Resource Kit», а також  керується положеннями статті 42 «Академічна доброчесність» закону України «Про освіту» та рекомендаціями МОН України, наданими у листі «Стосовно забезпечення академічної доброчесності у закладах вищої освіти», а також враховує важливий досвід авторитетних міжнародних журналів та видань.

У своїй діяльності  редколегія дотримується наступних правил підтримки публікаційної етики:

Сповідування наступних принципів наукового  видання: об’єктивності, фаховості, науковості, заохочення  інноваційних та перспективних розробок; лояльність до всіх учасників творчого процесу, які беруть участь у створенні журналу; використання подвійного сліпого рецензування,  підбір фахових рецензентів; робота з авторами, врахування їх пропозицій, погодження  з автором редакторську коректуру, що вноситься у статтю; дотримання вимог  міжнародних баз даних при оформленні матеріалів, які надходять до редакції; не затримувати випуск журналу.

Конфіденційність

Редактор і редакційна колегія не розголошують інформацію про представлені рукописи (авторів, теми, тексти тощо). Будь-який рукопис, отриманий для рецензування, розглядається як конфіденційний документ. Редактор і редакційна колегія зобов'язуються без необхідності не розкривати інформацію про прийняті рукописи всім особам, за винятком авторів, рецензентів, інших наукових консультантів і видавця.

Конфлікт інтересів

Щоб уникнути випадків порушення публікаційної етики, необхідно виключити конфлікт інтересів усіх сторін, що беруть участь в процесі опублікування рукопису. Конфлікт інтересів виникає в тому випадку, якщо у автора, рецензента або члена редколегії наявні фінансові, наукові або особисті взаємовідносини, що можуть вплинути на їх дії.

Неопубліковані матеріали не мають використовуватися у будь-яких дослідженнях редактора, рецензентів або інших осіб без письмового погодження авторів.

Редактори та  рецензенти зобов'язуються брати самовідвід від розгляду рукописів у разі наявності конфліктів інтересів внаслідок конкурентних, спільних та інших взаємодій і відносин з авторами, компаніями і, можливо, іншими організаціями, пов'язаними з рукописом.

Редакційна колегія зобов'язується приймати адекватні відповідні заходи у разі виникнення конфліктних ситуацій і претензій, що стосуються розглянутих рукописів або опублікованих матеріалів.

Журнал може вирішувати питання щодо претензій або сумнівів відносно неправомірних дій, що стосуються досліджень або публікацій, висунуті читачами, рецензентами або іншими особами. Крім того, редколегія залишає за собою право інформувати читачів про вирішення конфліктних ситуацій.

 

1. Відповідальність та обов’язки редакції.

Рішення про прийняття статей до редакції.
Редакційна колегія журналу залишає за собою право приймати статті до друку або відмовити автору у публікації. Під час прийняття рішення щодо прийняття або відхилення статті редакційна колегія керується політикою журналу (відповідність науковій спеціалізації), основними вимогами до публікацій тощо. Редакція журналу має право відхилити/повернути статтю для доопрацювання, якщо вона не відповідає вимогам або прийняти її до друку, якщо до неї немає зауважень.

Неупередженість.
Редакційна колегія приймає наукові роботи виключно за їх змістом та правильністю оформлення незалежно від раси, статі, сексуальної орієнтації, релігійних переконань, політичних поглядів, етнічної приналежності, громадянства тощо.

Конфіденційність.
Редакційна колегія не розголошує інформацію щодо прийняття або відхилення статті нікому, крім автора(-ів), співавтора(-ів), рецензентів; а також персональні дані авторів.

Конфлікти інтересів.
Редакція журналу керується Положенням про відмову у публікації наукових статей (Committee of Publication Ethics), коли йде мова про відхилення статті або коригування вже надрукованої роботи. Неопубліковані матеріали у статті, яку прийнято до редакції, не використовуються членами редакційної колегії для своїх власних досліджень без посилання на автора вже надрукованої роботи. Цікава та корисна інформація з поданих статей може бути використана тільки для ознайомлення та не використовується у власних інтересах. Рекламування, передрукування та інші маніпуляції не впливають на рішення членів редакційної колегії щодо прийняття статей до друку. Редакція журналу зобов’язується проводити технічне, наукове, лінгвістичне редагування прийнятих статей. Редакційна колегія зобов’язується співпрацювати та взаємодіяти з потенціальними та реальними авторами статей, надаючи їм необхідну допомогу та відповідаючи на їх запитання.

2. Відповідальність та обов’язки рецензентів.

Участь у прийнятті рішень редакції.
Рецензент допомагає редакції у прийнятті рішень щодо прийняття статті до друку або відмови у публікації. Окрім цього, рецензент допомагає автору у коригуванні та вдосконаленні своєї роботи.

Конфіденційність.
Будь-яка наукова робота, що підлягає рецензуванню, розглядається як конфіденційний документ, що не підлягає обговоренню з третіми особами.

Об’єктивність.
Рецензування завжди проводиться об’єктивно. Особиста критика авторів є неприйнятною. Рецензенти мають висловлювати свою думку чітко з конструктивними зауваженнями та порадами.

Підтвердження наукових джерел.
Рецензенти мають вказати на джерела, автори яких не були зазначені у роботі. Будь-які наукові дані або судження, що були відкриті раніше іншими авторами, обов’язково мають містити посилання на роботу цього автора/авторів. Рецензенти також мають перевірити статтю та плагіат та повідомити членів редакційної колегії про його наявність.


3. Відповідальність та обов’язки авторів.

Звітність щодо достовірності інформації.
Автори, що представляють результати своїх досліджень у статті, мають презентувати їх у відповідності до вимог оформлення статей у чіткій послідовності. Статті мають містити описання основного дослідження та обов’язково додаткові дані та посилання на інші роботи, що були використані для проведення дослідження. Наявність хибних або неточних даних є неприйнятною та розцінюється як порушення етики публікації.

Автентичність та плагіат.
Автори, що подають свої статті до редакції журналу, мають гарантувати достовірність даних, представлених у своїх роботах. У разі використання даних інших науковців автори статей мають зробити посилання на їх дослідження у списку використаної літератури.

Багаторазова публікація однієї статті.
Авторам не дозволено подавати до друку статтю, яка раніше вже була опублікована.

Підтвердження наукових джерел.
Автори мають указувати на публікації (цитувати), дані яких були використані під час проведення дослідження та написання наукової статті.

Авторство статті.
Співавторами статті вважаються ті, хто зробив вагомий внесок у проведення дослідження, якому присвячено статтю. Усі співавтори мають бути ознайомлені та згодні з остаточним варіантом публікації. Усі співавтори статті мають бути вказані  до подачі роботи до редакції.

Помилки в опублікованих роботах.
Якщо автор статті знаходить значну помилку або неточність у своїй вже опублікованій роботі, він має повідомити про це редактора або відповідального секретаря журналу для пошуку відповідного рішення щодо усунення цієї проблеми (перевидання журналу або публікація відповідних виправлень в іншому журналі).

Процес розгляду скарг

Скарга передається до Редакційної колегії наукового журналу автором письмового наукового твору (статті), читачем, рецензентом у письмовій формі.

Якщо скарга не отримує задовільного результату, її передають до Головного редактора наукового журналу

При поданні етичної скарги щодо наданого рукопису або опублікованої статті Головний редактор повинен вживати відповідних заходів:

– контакт з автором письмового наукового твору (статті) рукопису або статті;

– належний розгляд відповідної скарги або претензії;

– звернення до відповідних установ та дослідницьких організацій.

Головний редактор наукового журналу не розглядає скарги, що стосуються редакційного рішення або критики про редакційні матеріали.

Індексування журналу

Журнал індексується в Google Scholar

https://scholar.google.com.ua/citations?hl=ru&user=nTI38i0AAAAJ

 

ICV 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 (Index Copernicus)

Історія журналу

Цілком зрозуміле прагнення кожного науковця опублікувати результати своєї роботи, викладені у статті, в першу чергу, з метою якнайширшого оприлюднення, створення вільного доступу до неї читачів. В Україні сьогодні є величезна кількість юридичних фахових видань, проте лише журнал «Наукові праці Національного авіаційного університету Юридичний вісник. Повітряне і космічне право» має  свою специфіку і ознайомлює науковців з результатами досліджень в галузі міжнародного повітряного права, міжнародного космічного права, національного законодавства з питань правового регулювання авіаційної та космічної діяльності. Відсутність такого роду видань, які були б ще однією формою контактів  між фахівцями в галузі повітряного і космічного права України та інших країн, покладає на редколегію журналу величезну відповідальність за надання науковцям інтелектуального та наукового майданчика для обговорення нагальних проблем які наявні у цій галузі. та вироблення спільних рішень та пропозицій  щодо їх усунення. Крім того на сторінках журналу можуть викладати результати своїх наукових досліджень як початківці, так і знані науковці у різних галузях права.

Правовий журнал  «Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія «Юридичний вісник. Повітряне і космічне право» (Свідоцтво про державну реєстрацію від 11.10 2005 року)  виходить з 2006 року, а з 2007 періодично чотири рази на рік. У 2010 році часопис   внесений  до чинного Переліку наукових фахових видань України,  де можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня доктора і кандидата юридичних наук (Бюлетень ВАК України №5 від 2010 року).  У 2015 році журнал пройшов переатестацію відповідно до наказу МОН України № 528 від 12.05.2015 р. Наказом МОН України від 17 березня 2020 року № 409 "Про затвердження рішень атестаційного колегії міністерства щодо формування переліку наукових фахових видань України від 6 березня 2020 року" Збірник наукових праць Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право» віднесено до наукових фахових видань категорії Б. Відповідно до вимог порядку формування наукових фахових видань у редколегію правового журналу входить 7 докторів  юридичних наук Юридичного факультету НАУ, 3  доктори юридичних наук інших ЗВО, а також 12 зарубіжних  науковців, фахівців у різних галузях права. Залучення до редколегії зарубіжних вчених сприяє налагодженню наукового співробітництва із вищими навчальними закладами інших країн, в тому числі у сфері повітряного і космічного права. В журналі виділений розділ, де публікуються результати досліджень  в галузі міжнародного космічного права, міжнародного повітряного права, національного законодавства з питань правового регулювання авіаційної та космічної діяльності, що відповідає його  тематичному спрямуванню. За період з 2010 по 2015 рік побачили світ 20 номерів журналу, в яких опубліковано 574 статті, як знаних вчених - правників, так молодих  науковців які працюють над кандидатськими і докторськими дисертаціями.

Кожен номер журналу проходить експертизу на можливість опублікування в засобах масової інформації України та рекомендується  до друку Вченою радою Національного авіаційного університету.  Відповідно до Порядку формування Переліку наукових фахових видань, видавництвом НАУ здійснюється  розсилка у фонди бібліотек України. Всі номери журналу від початку видання  розміщені на сайті бібліотеки ім В. І. Вернадського у розділі «Наукова періодика України», а також на сайті НАУ.  Крім того, починаючи з 2014 року англомовна версія  статей журналу розміщується на веб – сайті  видання. Редколегія слідкує за дотриманням вимог до редакційного оформлення наукового фахового видання відповідно до встановлених вимог та за обов’язковим зовнішнім рецензуванням праць.  Здійснюється також внутрішнє рецензування статей, які подаються до друку. Статті публікуються українською та англійською  мовами.

Редколегія видання запрошує науковців, юристів практиків  до співробітництва та пропонує публікацію статей у фаховому виданні «Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія «Юридичний вісник. Повітряне і космічне право».