ПОКАРАННЯ У ВИДІ ОБМЕЖЕННЯ ВОЛІ У КРИМІНАЛЬНОМУ КОДЕКСІ ПОЛЬЩІ

Автор(и)

  • Катаржина Назар Університет Марії Кюрі-Склодовської

DOI:

https://doi.org/10.18372/2307-9061.60.15973

Ключові слова:

покарання у виді обмеження волі, відрахування від заробітної плати, робота у громадських цілях

Анотація

Мета: проаналізувати положення статей 34 та 35 Кримінального кодексу Польщі, що регулюють покарання у виді обмеження волі та форму його застосування. Методи: основний метод, який використовується в аналізі, нормативно-догматичний метод. Результати: відповідно до пункту 1 статті 34 Кримінального кодексу, якщо інше не передбачено законом, покарання у виді обмеження волі становить не менше ніж один місяць і не більше 2 років. Відповідно до пункту 1a статті 34 Кримінального кодексу Польщі, покарання у виді обмеження волі передбачає: зобов’язання надавати неоплачувану роботу під наглядом у громадських цілях; відрахування від 10 до 25% від місячної заробітної плати на соціальні цілі, зазначені судом. Зобов’язання та відрахування, зазначені у § 1а, повинні накладатися разом або окремо. Під час відбування покарання у виді обмеженням волі засуджений не може змінити місце свого постійного проживання без згоди суду і зобов’язаний надати пояснення щодо відбування покарання. Стаття 35 Кримінального кодексу Польщі передбачає, що неоплачувану роботу у громадських цілях слід виконувати від 20 до 40 годин на місяць. На таку особу накладаються додаткові відрахування із заробітної плати і вона не може самостійно змінити місце роботи в період відбування цього покарання. Обговорення: слід відмітити, що значення цього виду покарання постійно зростає в загальній кількості обвинувальних вироків. Це дозволяє дійти висновку про доцільність застосування цього виду покарання у судовій практиці Польщі. Це, здається, відповідає сучасним тенденціям у кримінальній політиці. Досліджуючи досвід зарубіжних країн, вказуємо, що, наприклад, у кримінальному законодавстві України передбачений такий вид покарання.

Біографія автора

Катаржина Назар, Університет Марії Кюрі-Склодовської

Dr hab., доцент кафедри кримінального права та кримінології

Посилання

Śliwowski J. Kara ograniczenia wolności. Studium penalistyczne, Warszawa 1973.

Ornowska A. Kara ograniczenia wolności, Warszawa 2013.

Fredrich-Michalska I., Stachurska-Marcińczak B. (ed.). Nowe kodeksy karne z 1997 r. z uzasadnieniami, Warszawa 1997.

Sieradzki W. Uwagi na tle unormowania «wojskowej» kary ograniczenia wolności, WPP 1981, no. 4.

Mozgawa M. (ed.) Prawo karne materialne. Część ogólna, Warszawa 2020.

Postulski K. Kodeks karny wykonawczy. Komentarz, Warszawa 2016.

Mozgawa M. (ed.) Kodeks karny. Komentarz, Warszawa 2019.

Zagórski J. Orzekanie i wykonywanie kary ograniczenia wolności oraz pracy społecznie użytecznej w Polsce w świetle analizy przepisów i wyników badań, Warszawa 2003.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-09-30

Як цитувати

Назар K. (2021). ПОКАРАННЯ У ВИДІ ОБМЕЖЕННЯ ВОЛІ У КРИМІНАЛЬНОМУ КОДЕКСІ ПОЛЬЩІ. Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право», 3(60), 183–189. https://doi.org/10.18372/2307-9061.60.15973

Номер

Розділ

КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО І КРИМІНОЛОГІЯ