Submissions
Submission Preparation Checklist
As part of the submission process, authors are required to check off their submission's compliance with all of the following items, and submissions may be returned to authors that do not adhere to these guidelines.- Це подання раніше не було опубліковане і не надсилалося до розгляду редакціям інших журналів (або у коментарях для редактора нижче дані необхідні пояснення).
- Файл подання є документом у форматі Microsoft Word, OpenOffice, RTF або WordPerfect.
- Інтернет-посилання у тексті супроводжуються повними коректними адресами URL.
-
Параметри сторінки (170×260 мм); поля дзеркальні: верхнє — 2 см, нижнє — 2 см, внутрішнє — 1,7 см, зовнішнє — 1,8 см; остання сторінка повинна бути заповнена мінімум на 75 %.
Статтю набирають із абзацом — 0,7 см у текстовому редакторі Microsoft Office Word 2003 шрифтом Times New Roman (кегель 11) у режимі автоматичної розстановки переносів та вирівнюванні по ширині у такому порядку:
1) індекс УДК (зліва, зверху, кегель 11);
2) ініціали, прізвища авторів (зліва, відступ зверху 6 пт, кегель 11, всі прописні, напівжирний);
3) Організація, Країна (Без абзацу, малі прописні, курсив, жирний, кегель 10, вирівнювання по лівому краю, відступ зверху 6 пт);
4) назва статті (по центру, відступ зверху 6 пт, кегель 11, великі літери, напівжирний);
5) анотації й ключові слова до них мовою статті (відступ зверху і знизу 6 пт, зліва і справа 0,7 см, кегель 10, курсив).
УВАГА! Кількість авторів не має перевищувати чотири. За значного обсягу статті дозволяється збільшити кількість авторів (приблизний розрахунок – дві сторінки тексту на одного автора).
6) текст статті;
УВАГА! При наборі тексту статті між словами ставити тільки один знак «пробіл», а точку, кому, двокрапку ставити безпосередньо після слова (без знака «пробіл»).
7) література (кегель 10);
8) додаткова інформація;
9) мовою (мовами) відмінною від мови статті (українською або/та англійською), відступ зверху і знизу 6 пт:
ініціали, прізвища авторів (кегель 11, всі прописні, курсив);
назва статті (кегель 11, всі прописні, напівжирний);
анотації й ключові слова (кегель 10);
10) відомості про авторів, назва організації, де працюють автори; електронна адреса одного з авторів статті;
Відступ заголовків (напівжирний шрифт), таблиць, рисунків від тексту зверху 3 пт, знизу 3 пт.
Формули, на які є посилання, нумерують арабськими цифрами в круглих дужках справа.
Для набору позначень фізичних величин використовують редактор формул Microsoft Equation 5:
1) змінні, латинські літери – курсив, Times New Roman;
2) функції, цифри, українські літери – прямий, Тіmes New Roman;
3) матриці, вектори – напівжирний, прямий, Times New Roman;
4) грецькі літери, символи – прямий, Symbol;
5) розміри: звичайний 11 пт, великий індекс 7 пт, малий індекс 6 пт, великий символ 14 пт, малий символ 11 пт.
Хімічні формули набирають прямим шрифтом.
Рисунки виконують у форматах Microsoft Word, TIFF, JPG, BMP (окремий файл). Елементи зображення мають бути якісними (300–600 dpi), чорно-білими, товщина ліній 2 пт.
Деталі ілюстрації нумерують арабськими цифрами (кегель 10), починаючи з цифри 1, без пропусків і повторень або за годинниковою стрілкою, або по горизонталі зліва направо, або по вертикалі зверху вниз.
Написи на рисунках заміняють літерами (кегель 10), а криві позначають цифрами (кегель 10), які роз’яснюються в підписах до рисунків.
Усі рисунки повинні мати підписи, які вирівнюють по центру.
Підписи до рисунків (кегель 10) не допускається групувати з рисунками.
УВАГА! У тексті спочатку йде посилання на рисунок, а потім сам рисунок, а не навпаки. рисунки повинні бути обов'язково згруповані, положення рисунка в статті тільки «в тексті». У згрупованому рисунку повинні виконуватися правила переносу слів, не допускаючи їх розриву. Кольорова гамма рисунка повинна вибиратися таким чином, щоб зберігалася його форма і зміст навіть при чорно-білому відтворенні (наприклад, при роздруківці).
Усі таблиці повинні мати заголовки.
Нумераційний заголовок таблиць (кегель 11, курсив) вирівнюють по правому краю таблиці, тематичний заголовок таблиці (по центру, кегель 11, напівжирний). Усі рисунки і таблиці повинні мати посилання в тексті і бути розташовані після них.
УВАГА! У тексті спочатку йде посилання на таблицю, а потім сама таблиця, а не навпаки. Положення таблиці в статті тільки «в тексті».
Виклад матеріалу має бути ясним, без повторів, без дублювання в тексті даних таблиць та їхніх заголовків, рисунків та підписів до них.
При виборі одиниць фізичних величин слід дотримуватися Міжнародної системи одиниць (СІ).
У статті необхідно використовувати термінологію, прийняту Державним стандартом. За науковий зміст викладеного матеріалу і термінологію відповідають автори.
Абревіатуру розшифровують у тексті статті, починаючи з місця, де вона вперше трапляється.
У літературі, яка подається в порядку посилання, має відповідати вимогам ДСТУ України.
Бібліографічні записи повинні бути пронумеровані й мати посилання на джерела в тексті статті в квадратних дужках.
Посилання на неопубліковані роботи не допускаються.
Додаткова інформація. Додаткова інформація відділяється від останнього рядка тексту статті 1-й рядком, 1 міжрядковий інтервал. Вказується інформація про надходження статті до редакції (вирівнювання по правому краю) у вигляді – Стаття надійшла до редакції 00.00.2013.
Наводиться інформація про кожного автора статті.
Прізвище, ім'я, по батькові (повністю) (жирний, 10 pt Times New Roman) – вчений ступінь, вчене звання, посада, організація, місто розташування організації, країна, e-mail, номер контактного телефону (10 pt Times New Roman).
До статті додаються рецензія та акт експертизи. До статті можуть бути внесені зміни редакційного характеру без узгодження з автором.
Статті, що не відповідають зазначеним вимогам, не розглядаються.
УВАГА! автори несуть відповідальність за наукове та літературне редагування поданого матеріалу, цитат та посилань, проте, редакція залишає за собою право на власне редагування статті чи відмову авторові в публікації, якщо поданий матеріал не відповідає за формою або змістом зазначеним вимогам.
- Текст відповідає вимогам до стилістики та бібліографії, викладеним у Керівництві для авторів розділу "Про журнал".
- Якщо матеріал подається у рецензований розділ журналу, при оформленні файлу подання були виконані інструкції щодо Гарантій сліпого рецензування.