Аналітичне конструювання регулятора вертикальної швидкості для забезпечення автоматичного управління виходом на друге коло пасажирського літака
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.1.8921Ключові слова:
система автоматичного керування літаком, наявна вертикальна швидкістьАнотація
Представлено аналітичне конструювання регулятора вертикальної швидкості для забезпечення автоматичного управління пасажирським літаком у режимі виходу на друге коло. Розглянутий вихід на друге коло зі всіма працюючими двигунами. Синтез закону оптимального управління виконаний методом аналітичного конструювання регулятора за критерієм узагальненої праці А. А. Красовского. Показана методика синтезу оптимального закону управління у каналі руля висоти на ділянці набора висоти. У каналі автомата тяги використано програмне управління тягою
Посилання
Морозов С.В. Автоматичний вихід літака на друге коло за критерієм енергетичного швидкісного підйому.// Наукові вісті НТУУ “КПІ”. – 2008. – №2(58). – С. 68-74.
Морозов В.С. Автоматичне керування вертикальною швидкістю літака за критерієм запасу максимальної та мінімальної наявної вертикальної швидкості. // Проблеми інформатизації та управління: зб. наукових праць - К.: НАУ, 2014. – Вип. 3(47) – 62 с.
Динамика полета/Ефремов А.В., Захарченко В.Ф., Овчаренко В.Н. и др.; под ред. Бюшгенса Г.С. – М.: Машиностроение, 2011. – 776с.
ГОСТ 20058-80. Динамика летательных аппаратов в атмосфере. – М.: изд. Стандартов, 1980. – 51с.
Асланян А. Э. Системы автоматического управления летательных аппаратов. – К.: КВВАИУ, 1984. – 435 с.
Красовский А.А. Системы автоматического управления полетом и их аналитическое конструирование. – М.: изд. Наука, 1973. – 560с.
Пахненко В.Л., Трюхан О.Н., Савченков Ю.Г. Особенности практической аэродинамики самолета Ан-124. – К.: КВВАИУ, 1992. – 112с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).