Побудова наближених розв’язків крайових задач для звичайних диференціальних рівнянь у вигляді тригонометричних многочленів
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.1.7694Ключові слова:
тригонометричний многочлен, вузлові точки, нев’язка, явище Гіббса, фантомні вузлиАнотація
Запропоновано метод побудови наближених розв’язків першої крайової задачі для звичайних диференціальних рівнянь другого порядку зі змінними коефіцієнтами у вигляді тригонометричних многочленів з використанням методу фантомних вузлів. Невизначені параметри визначаються методом колокацій. Наведено приклад; показано, що відносна похибка розв’язку зменьшилася в 3.7 разів при введенні двох фантомних вузлів і в 6 разів при введенні чотирьох фантомних вузлів
Посилання
Дзядык В. К. Введение в теорию равномерного приближения функций полиномами. – Наука, М., 1977. – 512 с.
Хемминг Р.В. Численные методы. – М., 1968 г. – 400 с.
Денисюк В.П. О некоторых методах улучшения сходимости тригонометрических рядов Фурье и интерполяционных тригонометрических многочленов//Journal of Qafqaz University, Mathematics and Computer Science, Number 33 (2012), http://journal.qu.edu.az.
Флетчер К. Численные методы на основе метода Галеркина – М.: Мир, 1988. – 352 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).