Обрахунокелементарних функцій в розрядно-логарифмічнійарифметиці
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.2.7641Анотація
Розглянуто модель обрахунку елементарних функцій з використання розрядно-логарифмічної арифметики, яка забезпечує обробку у великому діапазоні чисел та значне зменшення впливу округлення. Запропоновано метод обрахунку елементарних функцій з заданою точністю, основою якого є апарат ланцюгових дробів з використанням розрядно-логарифмічної арифметикиПосилання
Гамаюн В.П. Разрядно-логарифмическая арифметика, Методы и алгоритмы. – К.: Книжное издательство НАУ, 2007. – 272 с.
Гамаюн В.П. Моделювання багаторозрядних комп’ютерних систем: Навч. посіб. – К.: Книжкове вид-во НАУ, 2007. – 112 с.
Благовещенский Ю.В., Теслер Г.С. Вычисление элементарных функций на ЭВМ. – К.: Издательство «Техника», 1977. – 208 с.
Байков В.Д., Смолов В.Б. Аппаратурная реализация элементарных функций в ЦВМ. – Л.: Изд-во Ленингр. унив-
та, 1975. – 96 с.
Хинчин А.Я. Цепные дроби. – М.: Государственное издательство физико-математической литературы, 1961. – 112 с.
Хованский А.Н. Приложение цепных дробей и их обобщений к вопросам приближенного анализа. – М.: Государственное издательство технико-теоритической литературы, 1956. – 206 с.
IEEE Standard for Floating-Point Arithmetic (IEEE 754) .
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).