Обчислення степеневих функцій та факторіалуз застосуванням розрядно-логарифмічної арифметики
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.2.7640Анотація
Розглянуто моделі обчислення функцій факторіалу та степеню з натуральним показником при розрядно-логарифмічному кодуванні даних, яке забезпечує обробку у великому діапазоні чисел та значне зменшення впливу округлення. Запропоновано підвищити швидкість обрахунку факторіалу за рахунок виділення похідних пар та чисел, що є степенями двійки. Описано використання схеми Горнера при розрядно-логарифмічному кодуванні, та метод черг для прискорення операції множення, яка є складовою обчислення факторіалу та степенюПосилання
Гамаюн В.П. Разрядно-логарифмическая арифметика, Методы и алгоритмы. – К.: Книжное издательство НАУ, 2007. – 272 с.
Гамаюн В.П., Андреєв А.А., Чайка М.П. Прискорення обчислення аддитивно-мультиплікативних операторів при розрядно-логарифмічному кодуванні. – К: Видавництво НАУ, 2009. – 4 с.
Захаров А.В., Хачумов В.М. Разрядно-параллельные вычисления в системах реального времени. – Издательство «Университет города Переславля», 2003. – С. 97–104.
Благовещенский Ю.В., Теслер Г.С. Вычисление элементарных функций на ЭВМ. – Издательство «Техника», 1977. – 208 с.
http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_7 54-2008.
http://en.wikipedia.org/wiki/Expone ntiation_by_squaring.
http://en.wikipedia.org/wiki/Horner _scheme.
##submission.downloads##
Опубліковано
2010-10-17
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).