Інтелектуальні технології прогнозування часових рядів на підставі тензорних технологій
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.2.6992Анотація
Досліджено технологію прогнозування так званих «розріджених» рядів на підставі їх структурування і показано доцільність використання такої методології. Наведені приклади того, що тензорні характеристики (перший, другий і третій інваріанти) можуть використовуватися для прогнозування часових рядівПосилання
Уоссерман Ф. Нейрокомпьютер-ная техника: Теория и практика. – М.: Мир, 1992. – 240 с.
Бестужев-Лада И.В. Рабочая книга по прогнозированию. – М.: Мысль, 1982. – 426 с.
Жуков І.А., Мінаєв Ю.М., Філімонова О.Ю. Особенности прогнозирования временных рядов в тензорном времени. Електронне моделювання. – К.: НАН України, 2006. – Т. 28. – №2.
Круглов В.В., Дли М.И., Голунов Р.Ю. Нечёткая логика и искусст-венные нейронные сети.: Учеб. пособ. - М.: Физматлит, 2001. – 224 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
2009-06-22
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).