Стабілізація лінійних систем із змінними параметрами
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.72.17456Ключові слова:
система із змінними параметрами, стабілізація, метод порівнянняАнотація
Запропоновано алгоритм обчислення стабілізуючих управлінь для лінійних систем із змінними параметрами. Вихідна система записується в загальному векторному вигляді. Для неї задається система порівняння і функція порівняння. Функція порівняння містить суму двох квадратичних форм – квадратичної форми для фазових координат і квадратичної форми для похідних від фазових координат. Система порівняння конструюється як диференційне рівняння, що забезпечує експоненційне загасання функції порівняння. Елементарними обчисленнями одержується диференціальне рівняння для обчислення у часі управління. Алгоритм може використовуватись для обчислень в реальному часі і режимі попереднього синтезу системи автоматичної стабілізації. Алгоритм легко програмується.
Посилання
Сильвєстров А.М. Системи автоматичного керування технологічними комплексами. Навчальний посібник. – К.: КПІ ім. Сікорського, 2022. – 466 с.
Резнікова Н.Б. Теорія автоматичного керування: класика і сучасність: підр. – К.: НТУУ «КПІ», 2011. – 328 с.
Островерхов М.Я., Сильвєстров А.М., Зеленський К.Х. Методи дослідження електротехнічних систем і комплексів. – ТАЛКОМ, 2019. – 300 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).