Підвищення точності оцінки міри близькості між об’єктами під час розпізнавання
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.69.16805Ключові слова:
розпізнавання образів, міри наближення між об’єктами, похибка, надійність розпізнавання, інваріантністьАнотація
У статті аналізується проблема виникнення помилок при вимірюванні геометричних параметрів об’єктів при розпізнаванні образів, можливі шляхи їх мінімізації, і в результаті цього аналізу запропоновано алгоритм ефективного підвищення надійності розпізнавання образів шляхом адекватної оцінки міра близькості між розпізнаними і стандартними об'єктами. У статті розглядається модель процесу оцінки міри наближення об’єктів та результуючі похибки, запропоновані умови та алгоритм мінімізації цих похибок, а також рекомендовані заходи для підвищення точності оцінки міри наближення між об’єктами.
Посилання
Faure A. Perception and pattern recognition / Translated from French. A.V. Seredinsky. Under the editorship of G.P. Katys.M. // Mechanical Engineering. – 1989. – 272 p.
Mamedov R.K. Analysis of methods for improving the reliability of image recognition by technical vision systems. Automation and modern technologies. – 1998. – No. 9. – P. 21-26.
Mamedov R.K. Fundamentals of building vision systems with invariant image recognition. Automation and modern technologies. – 1998. – No. 6. – P. 9-12.
Mamedov R.K. Using the Euclidean distance for an accurate assessment of the measure of proximity between objects in pattern recognition. Metrology. – 1998. – No. 3. – P. 10-14.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).