АДАПТИВНА ЦИФРОВИЙ ФІЛЬТРАЦІЯ ПРОЦЕСУ АВТОРЕГРЕСІЇ, СПОТВОРЕННЯ БІЛИМ ШУМОМ
Анотація
В рамках адаптивного підходу, заснованого на використанні розширеного МНК, будується цифровий фільтр для виділення випадкового корисного сигналу, який описується моделлю авторегресії першого порядку з невідомими параметрами, на тлі дискретного білого шуму. Для вирішення поставленого задачі пропонується процедура оцінювання дисперсії білого шуму, що породжує корисний сигнал.
Посилання
Фомин В. Н. Рекуррентное оценивание и адаптивная фильтрация.- М.: Наука 1984.-288 с.
Цыпкин Я. 3. Основы теории обучающихся систем - М Наука. 1970. - 252 с.
Адаптивные фильтры / Пер. с англ, под ред. К. Ф. Н Коуэна и П. М. Гранта. - М.: Мир, 1988. - 392 с.
Уидроу Б., Стирнз С. Адаптивная обработка сигналов/ Пер. с англ. - М: Радио и связь, 1989. - 440 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
2021-11-17
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).