Інтегрування технологій Інтернету речей і fog computing
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.65.15367Ключові слова:
Інтернет речей, хмарна технологія, cloud computing, технологія fog, туманна технологія, fog computingАнотація
У статті розглядаються питання інтеграції Інтернет технології до технологій Cloud computing і Fog computing. При цьому перевага віддається Fog технології, в порівнянні з Cloud. Оскільки, пристрої хмарної технології розташовуються на великій відстані від кінцевого користувача, а пристрої fog технології в близькій відстані. З цієї причини при інтеграції Інтернету речей до хмарних технологій виникають недолілки, пов'язані з наступними проблемами: велика затримка, безпека даних, пропускна здатність мережі і т.д. Для вилучення цих недоліків в даній статті пропонується використовувати технологію Fog computing. Термін технології туманного обчислення - "Fog computing" запропонований в 2014 році компанією Cisco. У 2015 році у співпраці компанії Cisco, Microsoft, Dell, Intel, Arm і Прінстонський університет створили консорціум OpenFOG, а в 2019 році об'єдналися з Industrial Internet Consortium. З огляду на вищесказане, в статті проаналізовано недоліки інтеграції Інтернету речей до хмар, вивчені можливості реалізації технології Fog computing, яка використовується з метою усунення цих недоліків. Описана трирівнева архітектура технології Fog computing, в яку входять рівень кінцевих користувачів, рівень Fog і рівень Cloud. Викладено принцип роботи, переваги, недоліки технології Fog computing. Проведено порівняльний аналіз технологій Fog computing і Cloud computing. Як переваги технології Fog computing вказані низька затримка, економія використання "смуги пропускання" (Bandwith), доступ до даних в режимі реального часу з розумних пристроїв, що працюють на основі IoT, можливість відповідати на всі запити протягом мілісекунд, можливість тимчасового зберігання в пам'яті даних, конфіденційність, безпеку. А в якості недоліків відзначають - виникнення додаткових витрат, обмежена можливість маштабування, можливість виникнення загроз і архітектурна складність. Далі розглянуті області застосування Інтернету речей і Fog computing такі, як транспортні засоби, розумні будинки і сільське господарство або агрономія.Посилання
What is IoT [Electronic resource]. – Access mode: https://www.iotforall.-com/what-is-iot-simple-explanation.
Cisco white paper. Fog Computing and the Internet of Things: Extend the Cloud to Where the Things Are, 2015.
IoT [Electronic resource]. – Access mode: https://www.iienstitu.com/blog/nesne-lerin-interneti-iot-ornekleri-nelerdir.
Cloud computing [Electronic resource]. – Access mode: https://stonefly.com/blog/role-cloud-compu-ting-internet-things.
Pros and cons of IoT [Electronic resource]. – Access mode: https://www.keyinfo.com/pros-and-cons-of-the-internet-of-things-iot/.
IoT [Electronic resource]. – Access mode: https://ioturkiye.com/2020/04/iot-ve-bulut-bilisim-verilerin-gelecegi-mi/.
IoT from cloud to fog computing [Electronic resource]. – Access mode: https://blogs.cisco.com/perspectives/iot-from-cloud-to-fog-computing.
Firdhous M., Ghazali O., Hassan S. Fog Computing: Will it be the Future of Cloud Computing? Proceedings of the Third International Conference on Informatics & Applications, Kuala Terengganu, Malaysia, 2014.
What is the cloud [Electronic resource]. – Access mode: https://www.iot-forall.com/what-is-the-cloud
IoT cloud platform [Electronic resource]. – Access mode: https://www.avsystem.com/blog/iot-cloud-platform/.
Nebbiolo [Electronic resource]. – Access mode: https://docs.nebbiolo.-io/latest/intro/introduction/.
Connecting the cloud to things [Electronic resource]. – Access mode: https://www.networkworld.com/article/3243111/what-is-fog-computing-connecting-the-cloud-to-things.html.
Fog computing vs cloud computing for IoT projects [Electronic resource]. – Access mode: https://www.sam-solutions.com/ blog/fog-computing-vs-cloud-computing-for-iot-projects/.
Fog computing [Electronic resource]. – Access mode: https://en.-wikipedia.org/wiki/Fog_computing.
Fog computing and real-world applications [Electronic resource]. – Access mode: https://www.techiexpert.com/fog-computing-and-real-world-applications/.
[Electronic resource]. – Access mode: https://proente.com/bulutun-yetmedig-CC%86i-yerlerde-sis-kullanacag%CC%86iz/
Fog computing [Electronic resource]. – Access mode: https://www.-geeksforgeeks.org/fog-computing.
What is fog computing [Electronic resource]. – Access mode: https://www.-techradar.com/news/what-is-fog-computing.
Fog computing [Electronic resource]. – Access mode: https://www.-omnisci.com/technical-glossary/fog-computing.
Fog computing [Electronic resource]. – Access mode: https://www.-mediaclick.com.tr/tr/blog/fog-computing-nedir.
[Electronic resource]. – Access mode: https://arxiv.org/ftp/arxiv/papers-/1611/1611.09193.pdf.
Security challenges in fog computing [Electronic resource]. – Access mode: https://www.igi-global.com/ dictionary/secu-rity-challenges-in-fog-computing/71996.
Hua P., Dhelima S., Ninga H., Qiud T. Survey on Fog Computing: Archi-tecture, Key Technologies, Applications and Open Issues // Journal of Network and Com-puter Applications, 2017. – Vol.98. – P. 27-42.
[Electronic resource]. – Access mode: https://onlinelibrary.wiley.com/cms/-asset/cfe7c505-9475-4bf0-b8ea-5bb89cbc8787/ spy272-fig-0001-m.jpg.
Fog computing advantages [Electronic resource]. – Access mode: https://www.iqvis.com/blog/fog-computing-advantages-examples/.
Advantages and disadvantages of fog computing [Electronic resource]. – Access mode: https://www.hitechwhizz.-com/2020/04/5-advantages-and-disadvantages-drawbacks-benefits-of-fog-computing.html.
Difference between cloud computing and fog computing [Electronic resource]. – Access mode: https://www.-geeksforgeeks.org/difference-between-cloud-computing-and-fog-computing.
Fog computing [Electronic resource]. – Access mode: https://www.-yourtechdiet.com/blogs/fog-computing-cloud-computing-edge-computing
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).