FRACTAL CHARACTERISTICS OF NUMERICAL SERIES, DETERMINED ON THE BASIS OF TENSOR MODELS
Abstract
A new method for determining fractal dimensionality is proposed. Peculiarities of determining fractal dimensions on the basis of tensor modeling are considered. The tensor interpretation of the numerical series is considered. A comparative analysis of the invariants of the tensor and the Hirst exponent is performed.
References
Балхаше В. К. Введение в теорию фрактального исчисления. - Улан-Удэ: Изд-во Бурятского Гос. Ун-та, 2001. - 58 с.
Шредер М. Ю. Фракталы, хаос, степенные законы. -М.: Наука, 2001.-528 с.
Федер Е. Фракталы. - М.: Мир, 1991.-262 с.
Крон Г. Тензорный анализ сетей. - М.: Сов. Радио, 1978. - 720 с.
Гсчъфанд И. М. Курс лекций по линейной алгебре. 3-изд. - М.: Наука, 1966. - 280 с.
Петерс Э. Хаос и порядок на рынках капитала. - М.: Мир, 2000.
Інтернет-ресурси - http://vTVv.cmastcrtrade.m/iuVnain/mdex/id 29.asp, http ://www. e- mastertrad e. ru/ru/mai n/ index/id!3.asp
Downloads
Published
Issue
Section
License
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).