“Хрущовки” — проблема міського середовища. Німецький досвід вирішення

Людмила Карпівна Єременко

Анотація


У статті розглядається проблема негативного впливу застарілого житлового фонду радянських часів на дизайн міського середовища та шляхи її вирішення, зокрема через реновацію. Насамперед йдеться про так звані “хрущовки” — наймасовішу категорію застарілого житла у наших містах. Як зразок успішного вирішення проблеми наводиться німецький досвід і досліджується можливість застосування його в умовах України.

Основна тема - так звані «хрущовки» - найпоширеніша категорія застарілого житла в наших містах. Німецький досвід наводиться як приклад успішного вирішення проблеми та досліджується можливість її застосування в Україні.

У статті коротко висвітлено історію та сучасний стан проблеми "хрущовок". Звертається увага на дизайн міського середовища в європейських містах як орієнтир для України при вирішенні проблем оновлення застарілого житлового фонду. Прикладом успішного оновлення застарілого житла є практика реорганізації житла на землях колишньої соціалістичної Німеччини (НДР).

Німецький досвід особливо важливий для України через схожі умови запуску та необхідний обсяг оновлення в обох країнах. Однак вирішальною відмінністю німецького методу вирішення проблеми та її успіху є системний підхід на державному рівні. Після об’єднання Німеччини у 1990 році в країні почала діяти державна програма відновлення застарілого житла. У статті описано деякі організаційні та фінансові аспекти Програми.

Значна різниця в початкових умовах реорганізації в Німеччині та в Україні робить неможливим безпосередньо застосувати до неї німецький досвід. Автор робить висновок, що необхідно створити власну державну програму з модернізації житла та пропонує розробляти її на конкурсній основі із залученням іноземних фахівців, студентської спільноти та широкої громадськості.

Ключові слова


“Хрущовки”; Дизайн міського середовища; Житловий фонд; Модернізація; Реновація; Санація; Реконструкція

Посилання


Термін експлуатації "хрущовок" закінчується 2017-го: де можуть знести п'ятиповерхівки і що робити далі. 02.06.2017

[Електронний ресурс] / Finance.ua — режим доступу:

https://news.finance.ua/ua/news/-/403291 — дата доступу: 10.12.2019. — заголовок з екрану.

Санація житлових будинків: німецький досвід для України. / Автор: Роман Бондарук. 15.08.2017 [Електронний ресурс] / Delo.ua — режим доступу: https://energo.delo.ua/energo-inter-experience/ozdorovlennja-zhitlovih-budinkiv-nimeckij-dosvid-333649/ — дата доступу: 10.12.2019. — заголовок з екрану.

Вячеслав Непоп: «Київ вивчає німецький досвід санації багатоквартирних будинків». 09.10. 2018 [Електронний ресурс] / КМДА. Офіційний портал Києва — режим доступу:

https://kyivcity.gov.ua/news/vyacheslav_nepop_kiv_vivchaye_nimetskiy_dosvid_sanatsi_bagatokvartirnikh_budinkiv.html — дата доступу: 13.12.2019. — заголовок з екрану.

Середня та мінімальна зарплата в Німеччині. [Електронний ресурс] / Hochusvalit.com — Режим доступу https://hochusvalit.com/germaniya/zarplata-v-germanii — дата доступу: 14.12.2019. — заголовок з екрану.

Середня зарплата в Україні. 29.11.2019 [Електронний ресурс] / Minfin.com.ua — режим доступу: https://index.minfin.com.ua/labour/salary/average/ — дата доступу: 14.12.2019. — заголовок з екрану.


Повний текст: PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Цей твір ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства — Некомерційна — Без Похідних 4.0 Міжнародна.