Колористика природнього середовища херсонщини в контексті проектування костюму регіону як засобу атракції в туризмі

M. Artemenko

Анотація


В статті піднімається питання проектування костюму регіону в тісному взаємозв’язку з оточуючим його предметно-просторовим середовищем, зокрема в аспекті колірної єдності, задля підвищення рівня презентації культурної спадщини регіону як туристичного ресурсу. Визначено колористику природнього середовища Херсонщини в контексті проектування костюму регіону як засобу атракції в туризмі, для чого: зібрано та систематизовано базу фотоілюстративного матеріалу з зображеннями пейзажів Херсонської області; відповідно до розробленого алгоритму зонального розподілення регіону визначено відсоткове співвідношення характерних кольорів для кожної зони природного середовища Херсонщини; визначено палітри характерних кольорів регіону для кожної з виділених зон за всіма порами року, якими доцільно оперувати в ході проектування костюму різного призначення, що заплановано експлуатувати на заданій території.

Ключові слова


Костюм; туризм; атракція; колористичні характеристики; ідентифікація території; регіонально-культурні особливості; дизайн одягу.

Посилання


Кошкин Д. Ф. Принципы колористической организации объектов дизайна архитектурной среды: автореф. дис. ... к-та архитектуты: 18.00.01- «Теория и история архитектуры, реставрация и реконструкция историко-архитектурного наследия» / Кошкин Д. Ф.; - Казань: Казанская гос. архит.-строит. акад., 2000.

Лагода О. М. Колір в дизайні одягу: аспекти вивчення та особливості сприйняття / О. М. Лагода // Вісник Харківської державної академії дизайну і мистецтв . Мистецтвознавство. Архитектура. - 2007. - № 5. - С. 61-69.

Лагода О. М. Особливості застосування кольору в дизайні одягу / О. М. Лагода // Мистецтвознавчий та культурологічний журнал «Аркадія». - 2015. - № 4(45). - С. 18-24.

Ніколаєва Т.В. Тектоніка формоутворення костюма. Навчальний посібник. / Т.В. Ніколаєва. – К.: Арістей, 2005. – 224 с.

Флора та растительность. Общая характеристика растительного покрова [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://mycity.kherson.ua/pryroda/rasteny.html


Повний текст: PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Цей твір ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства — Некомерційна — Без Похідних 4.0 Міжнародна.