Математичне моделювання процесу ймовірного прогнозування як основа вибору "одиниці відчуття"
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.3.9433Анотація
Розглянуто теоретичну залежність зв'язку між відчуттями та роздратуванням, яка узгоджується з відомими дослідними даними, зв'язок між сталою часу процесу переробки інформації пам'ятью людини й альфа-ритмами мозку. Показано перспективу математичного опису різних процесів у пам'яті людини як процесів переробки нею інформаціїПосилання
Блинков С.М, Фейгенберг И.М., Цискаридзе М.А., Яковлев А.И. О нарушении вероятностного прогнозирования при некоторых очаговых поражениях головного мозга// Вероятностное прогнозирование в деятельности человека/Под ред. И.М. Фейгенберга, Г.Е. Журавлева. - М : Наука. - 1979. - С. 347-360.
Фейгенберг И.М. Вероятностное прогнозирование в деятельности мозга//Вопросы психологии. - 1963. - №2.
Лебедев А.Н., Бовин Б.Г. О механизме сличения воспринимаемых сигналов с ожидаемыми// Нормативные и дескриптивные модели принятия решений - М.: Наука, 1981. - С.123-129.
Присняков В. Ф., Приснякова J1.M. Математическое моделирование переработки информации оператором человеко-машинных систем. - М.: Машиностроение, 1990. - 248 с/
LinkS. W. The wave theory of difference and similarity. - Hillsdale, New Jersey, 1992.
Приснякова Л.М., Присняков В. Ф. Время, информация, энтропия в физике, психологии, экономике. - Днепропетровск. Б. и - 1998. -206 с.
Stevens S.S. Psychophysics: Introduction to its perceptual, neural, and social prospects// New-York: Wiley. - 1975. S.Бойко Е.И. Время реакции человека. - М.: «Медицина» - 1964.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).