Виявлення екологічних загроз, спричинених діяльністю паливозаправних об’єктів
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.58.6694Ключові слова:
дощові води, забруднення навколишнього середовища, нафтопродукти, паливозаправні об’єктиАнотація
Проаналізовано основні причини хімічного забруднення навколишнього середовища внаслідок діяльності паливозаправних об’єктів, а саме втрати вуглеводневої сировини, які відбуваються при товарно-транспортних операціях і експлуатації недосконалого обладнання. Відзначено, що джерелами негативних впливів паливозаправних об’єктів є дощові води, які змивають із території розлиті нафтопродукти, а пряме забруднення навколишнього середовища внаслідок аварійних розливів нафтопродуктів є рідкісним явищем. Указано, що негативні наслідки діяльності АЗС поширюються на атмосферне повітря, прилеглі ґрунти та водні об’єкти, у тому числі ґрунтові та підземні води, забруднюють довкілля та створюють загрозу здоров’ю людей.
Посилання
Golubev, I.R.; Novikov,Y. V. Environment and transport . Moscow, Technique. 1987. 164 p. (in Russian).
Myndyuk, V.D. The analysis of reasons of exploitation defects display in the process of pipelines work . Oil and Gas Fiels Exploration and Development. 2006. N 3. P. 27–31 (in Ukrainian).
Pikovsky, Y.I. Transformation of technogenic oil flows in soil ecosystems. Renewal of oil polluted of soil ecosystems. Moscow, Science. 1988. P. 7–22 (in Russian).
Report on the the state of environment in Moscow. Moscow, Mosekomonitoring. 2007. 32 p. (in Russian).
Solukha, A.V. Urban ecology. Kyiv National University of Construction and Architecture. 2003. 337 p. (in Ukrainian).
Sukhareva, E.S. Transport and Environment Protection. Moscow, Transport. 1982. 143 p. (in Russian).
Vasil'ev, A.N. Prognosis of technogenic salinization of soils at oil-fields of the northeast of Ukraine. Monograph. Kharkov, Svarog. 1999. 135 p. (in Russian).
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).