Дискретний нечіткий фільтр параметрів польоту безпілотного літального апарата
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.44.1905Ключові слова:
нечітка міра, нечітка оцінка, нечіткий інтеграл, теорія робастного управлінняАнотація
Синтезовано робастний дискретний фільтр для оцінки параметрів польотної інформації безпілотного літального апарата в умовах нестаціонарних, неадитивних збурень із невідомими параметрами. Фільтр реалізується на основі використання теорії нечіткої міри і нечітко-інтегрального числення. Для оцінки корисного сигналу фільтр використовує нечітке зображення оцінки сигналу на попередньому етапі сигналу, що вимірюється, та двовимірної фільтруючої функції. Проведено випробування працездатності та ефективності фільтра.
Посилання
Anderson B. Optimal Control Theory / B. Anderson, W. Moore. – New York, 1972. –464 р.
Блохин Л.Н. Оптимальные системы стабилизации / Л.Н. Блохин. – К.: Техніка, 1982. – 144 с.
Бочарников В.П. Fuzzy-технология: Математические основы. Практика модели-рования в экономике / В.П. Бочарников. – С.Пб.: Наука, 2000. – 328 с.
Нечеткие множества в моделях управления и искусственного интеллекта / под ред. Д.А. Поспелова. – М.: Наука, 1986. – 396 с.
Дюбуа Д. Теория возможностей. Приложения к представлению знаний в информатике / Д. Дюбуа, А. Прад: пер. с фр. – М.: Радио и связь, 1990. – 288 с.
Прикладные нечеткие системы / К. Асаи, Д. Ватада, С. Иваи и др.: пер с япон.; под ред. Т. Терано, К. Асаи, М. Сугено. – М.: Мир, 1993. – 386 с.
Touat M.A. Paramenric optimization of multivsriable robust control using genetic algorithm / M.A. Touat, I. Bocharnikov, L. Bodnar // Політ – 2009: Тези доп. IX Міжнар. наук. конф. студ. та молодих учених, 8-10 квітня 2009 р. – К., 2009. – С. 215.
Квакернаак Х. Линейные оптимальные системы управления / Х. Квакернаак, Р. Сиван. – М.: Мир, 1977. – 653 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).