ВПЛИВ СКЛАДУ КАРБОНОВИХ КИСЛОТ НА ПРОЦЕС ЇХ АНОДНОГО ОКИСНЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.42.1843Ключові слова:
граничний дифузійний струм, густина струму, деполяризатор, електроокиснення, електросинтез Кольбе, коефіцієнт дифузії, потенціалАнотація
Досліджено залежність граничного дифузійного струму анодного окиснення карбонових кислот за реакцією Кольбе від довжини їх вуглеводневого радикала та концентрації розчинів. Показано, що граничний дифузійний струм закономірно спадає в разі розведення розчинів (лінійно) і збільшення вуглеводневого радикала в молекулі карбонової кислоти, через відповідне зменшення коефіцієнта дифузії речовини.
Посилання
ГОСТ 5985-79 (СТ СЭВ 3963-83). Нефтепродукты. Метод определения кислотности и кислотного числа. − М. : Госстандарт, 1979.
Шашкин П.И. Регенерация отработанных нефтяных масел / П.И. Шашкин, И.В. Брай. – М.: Химия, 1970. – 303 с.
Электрохимия органических соединений / А.П. Томилов, С.Г. Майрановский, М.Я. Фиошин, В.А. Смирнов. – Л.: Химия, 1968. – 600 с.
Електрохимия органических соединений. − М.: Мир, 1976. − 371 с.
Ільчак О.Б. Електрохімічні методи регенерації моторних олив / О.Б. Ільчак, В.М. Ледовських // Матеріали І Міжнар. наук.-техн. конф. «Проблеми хіммотології». – К.: НАУ, 2006. – С. 121–124.
Ільчак О.Б. Анодне окиснення солей органічних кислот / О.Б. Ільчак, С.О. Зубенко, В.М. Ледовських / Вісник НАУ. – 2008. − №4. – С. 132–136.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).