БОРТОВА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА СИСТЕМА КЕРУВАННЯ ПОЛЬОТОМ В УМОВАХ ОСОБЛИВОЇ СИТУАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.37.1631Анотація
Проектування нової авіаційної техніки припускає розроблення та впровадження бортових інтелектуальних систем керування для забезпечення керованості літака в умовах виникнення особливої ситуації в польоті в режимі реального часу. Розглянуто принцип функціонування запропонованої бортової інтелектуальної системи керування, яка основана на логіко-лінгвістичних моделях і нейромережах. Наведено розроблену математичну модель завдання формування бортової інтелектуальної системи керування оптимального варіанта продовження польоту в умовах виникнення особливої ситуації у польоті.
Посилання
Казак В.М., Гальченко С.М. Діагностування аеродинамічної поверхні літальних апаратів // Вісн. НАУ. – 2002. – № 4. – С. 46–49.
Рогалев А.П. Основы построения ситуационных систем интеллектуальной поддержки решения задач авиационных бортовых комплексов / А.П. Рогалев, А.И. Гайнуллин // Авиакосмическое приборостроение. − 2007. − № 2. − С. 50–56.
Мишулина О.А. Нейросети в задаче траекторного управления динамическим объектом / О.А. Мишули-на, А.Г. Трофимова // Авиакосмическое приборостро-ение. − 2007. − № 1. − С. 31–36.
Поспелов Д.А. Cлово редактора // Новости искусственного интеллекта. – № 2–3 (44–45). – 2001. C. 2–4.
Казак В.Н., Салимон В.И., Туник А.А. Системи автоматического и полуавтоматического управления полетом. – К.: НАУ, 2001. – 200 с.
Шевчук Д.О. Застосування нечіткого регулятора для відновлення керованості системою «літак–регулятор–середовище–особлива ситуація» // Вісн. північного наук. центру ТАУ. – 2006. – № 9. – С. 154–158.
Шевчук Д.О., Тачиніна О.М., Кравчук М.П. Застосування інтелектуальних технологій для збереження системи «літак–екіпаж–регулятор–середовище–особлива ситуація» // Вісн. північного наук. центру ТАУ. – 2008. – № 11. – С. 87–91.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).