Концепція рекультивації виснаженого муніципального полігону
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.82.14613Ключові слова:
відходи, полігон, біодобриво, біогаз, рекультивація, рекреаційна зонаАнотація
Мета і завдання роботи. Ця наукова робота присвячена питанням поводження з відходами. Метою наукового дослідження є розробити сучасну технологію поводження з відходами на основі аналізу прототипу, яка включає пропозиції щодо подальшої експлуатації території виснаженого Стадницького сміттєзвалища. Методи дослідження: статистичні та теоретичні методи, аналіз, порівняння. Результати досліджень. Нейтралізація негативного впливу на довкілля сміттєзвалища шляхом перетворення сміттєзвалища в ліс тополь; cтворення рекреаційної зони на колишньому полігоні; cтворення комплексних переробних підприємств; формування біополігону для виробництва природних добрив; встановлення біогазових реакторів для виробництва метану; зменшення забруднення стічними водами; лісовідновлення території; отримання економічної вигоди шляхом переробки сміття. Обговорення. Впровадження цього комплексу, перш за все, запобігання небезпеки для людей. Комплексна технологія поводження з відходами включає послідовні кроки, що враховують екологічну, економічну та соціальну сфери життя. Проаналізувавши економічну ефективність системи цементних блоків та біогазових реакторів, ми можемо рекомендувати обидва варіанти для отримання прибутку від вивезення сміття.
Посилання
Pererobka smittja v Ukrajini ta JeS: jak ekologhichnu katastrofu perevesty u prybutkovyj biznes. Available at: https://24tv.ua/pererobka_smittya_v_ukrayini_ta_yes_yak_ekologichnu_katastrofu_perevesti_u_pributkoviy_biznes_n698225 [In Ukrainian].
Doskich V. (2016). Sortuvannja smittja v Ukrajini: vyjty na novyj rivenj UNIAN. Available at: http://ecology.unian.ua/1327494-sortuvannya-smittya-v-ukrajini-viyti-na-noviy-riven.html [In Ukrainian].
Nacionaljna strateghija upravlinnja vidkhodamy v Ukrajini do 2030 roku (2017). Available at: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/820-2017-%D1%80 [In Ukrainian]. How is a Landfill Operated? Available at: https://science.howstuffworks.com/environmental/green-science/landfill8.htm
Derzhavni budiveljni normy Ukrajiny «Polighony tverdykh pobutovykh vidkhodiv. Osnovni vymoghy proektuvannja» (2005 Available at: http://www.minregion.gov.ua/wp-content/uploads/2017/03/DBN-V.2.4-2-2005.pdf ) [In Ukrainian].
Biogas Reactor. Available at: http://akvopedia.org/wiki/Biogas_Reactor
How to calculate the biological conversion efficiency of a biogas plant. Available at: https://www.researchgate.net/post/How_to_calculate_the_biological_conversion_efficiency_of_a_biogas_plant_for_a_certain_periodis_there_any_specific_equation
Tariffs of JSC UKRTRANSGAZ. Available at: http://utg.ua/en/utg/business-info/tariffs.html
Fuel consumption guide. Available at: https://www.nrcan.gc.ca/sites/www.nrcan.gc.ca/files/oee/pdf/transportation/tools/fuelratings/2018%20Fuel%20Consumption%20Guide.pdf
Spesialty gases. Available at: https://www.lindegase.de/download/Spec.Gases.e.02.02.pdf.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).