ВПЛИВ ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ НА ФАЗОВИЙ СКЛАД І МІКРОСТРУКТУРУ ЗРАЗКІВ СИСТЕМИ FE–MO–C
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.31.1458Анотація
Зразки потрійної системи Fe−Mo−C були піддані термічному впливу за методом Пірані-Альтертума. Рентгенографічно та металографічно досліджено вплив термообробки на зміну фазового складу і мікроструктури зразків. Установлено, що термічний вплив не приводить до утворення π та χ фаз у субсолідусній частині діаграми стану системи Fe−Mo−C. Висунуто припущення, що утворення цих фаз у системі відбувається за механізмами, відмінними від твердофазних.
Посилання
Rivlin V. G. Critical Review of Constitution of Carbon-Iron-Molybdenum System // Int. Met. Rev., − 1985. − V.30, N3. − P. 109−124.
Andersson J.-O. A Thermodynamic Evaluation of the Fe−Mo−C System // Calphad. − 1988. − V.12, №1. − P. 9−23.
Ragavan V. The Fe−Mo−C System // J. Phase Equilibria. − 1994. − V.15, №4. − P. 425−427.
Даниленко В. М., Рубашевский А. А., Великанова Т. А. Компьютерное моделирование поверхности ликвидус диаграммы состояния системы Mo−Fe−C // Достижения в области физического материаловедения: Сб. науч. тр. − К.: ИПМ НАНУ, 1995. – С. 110−126.
Raynor G. V., Rivlin V. G Phase Equilibria in Iron Ternary Alloys. Critical Evaluation of Ternary Alloys of Iron and Molybdenum with Cobalt, Chromium, Manganese and Nickel // Int. Metals Rev. − 1984. − V.29, N5. − P. 329−375.
Inoue A., Arnberg L., Oguchi M. Preparation of Fe−Cr−Mo−C Amorphous Powders and Microstruc-ture and Mechanical Properties of their Hot−Pressed Products // Mat. Sci. Ing. − 1987. − V.95. − P. 101−114.
Era H. Kishitaki K., Otsubo F, Tanaka E. A13-Type Phase Revealed in Rapidly Solidified High-Carbon Iron Alloy // Met. Trans. − 1992.− V.22A. − P. 251−253.
Pirani M., Alterthum H. Uber eine Methode fur Schmelzpunktbestimmung an Hochsch-melzenden Metallen // Z. Elektrochem.−1923.−V.29.−N1/2.− S. 5−8.
Листовничий В. Е. Расчет излучательной способности цилиндрических полостей // Инж.-физ. журн. − 1964. − Т.7. − №11. − С. 32−35.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).