ЗНЕШКОДЖЕННЯ КАТІОНІВ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ У ВОДНИХ СЕРЕДОВИЩАХ АДСОРБЦІЄЮ НА ПРОТИГАЗНОМУ ВУГІЛЛІ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.36.1620Анотація
Розглянуто результати дослідження адсорбції катіонів плюмбуму і купруму, а також їх суміші на поверхні модифікованого і немодифікованого протигазного вугілля впродовж різних проміжків часу. Визначено максимальну адсорбційну ємність вугілля відносно до кожного з катіонів. Установлено, що конкуренції між катіонами в процесі адсорбції немає, що пояснено з позицій різних типів взаємодії з поверхнею вугілля. Доведено високу ефективність і перспективність застосування протигазного вугілля для знешкодження катіонів важких металів у водних середовищах.
Посилання
Когановский А.М. Адсорбция и ионный обмен в процессах водоподготовки и очистки сточных вод. – К.: Наук. думка, 1983. –240 с.
Мухин В.М., Тарасов А.В., Клушин В.М. Активные угли. – М.: Металлургия, 2000. – 352 с.
Бутырин Г.М. Высокопористые углеродные материалы. – М.: Химия, 1986. – 192 с.
Тарковская И.А. Окисленный уголь. – К.: Наук. думка, 1981. – 200 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).