СТАБІЛІЗАЦІЯ ФЛЮОРИТОПОДІБНОЇ СТРУКТУРИ В ОКСИДНИХ ВАКУУМНИХ КОНДЕНСАТАХ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.27.1315Анотація
Розглянуто вплив вмісту оксиду-стабілізатора, радіуса катіона М' та температури осадження на стабілізацію флюоритоподібних твердих розчинів у вакуумних конденсатах на основі оксидів цирконію та гафнію, отриманих методом лазерного випаровування. Визначено оптимальні параметри нанесення ізотропних термостабільних покриттів. Отримані результати пояснено з урахуванням особливостей протікання надшвидкої вакуумної конденсації.
Посилання
El-Shanshoury I.A., Rudenko V.A., Ibrahim I.A. Polymorphic behavior of thin evaporated films of zirconium and hafnium oxides // J. Amer. Ceram. Soc. – 1970. – Vol. 53, N5. – P. 264–268.
Полежаев Ю.М. Низкотемпературные кубическая и тетрагональная формы двуокиси циркония // Жур. физ. химии. – 1967. – Т. 41, №11. – С. 2958–2959.
О механизме вакуумной конденсации при высокоскоростных методах испарения / Л.С. Палат- ник, Ю.А. Быковский, П.А. Панчеха и др. // Докл. АН СССР. – 1980. – Т. 254, №3. – С. 632–635.
Заславський А.М. Нанесення оксидних конденсатів заданої структури методом лазерного випаровування в вакуумі: Зб. наук. пр. – К.: Вид.-полігр. центр „Київ. ун-т”, 2003. – С.76–80.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).