Cтратегія поводження з космічним сміттям
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.74.12297Ключові слова:
космічне сміття, наземні вимірювання, космічні вимірювання, стратегії захистуАнотація
Мета і завдання роботи. Ця наукова стаття присвячена питанням управління космічним сміттям. Метою цього наукового дослідження є оцінка методів захисту від впливу космічного сміття на Землю.
Методи дослідження: наземні вимірювання, космічні вимірювання, аналіз стратегій захисту.
Результати досліджень. Передбачається дві захисні стратегії: захист (захист космічного сміття як для пілотованих, так і безпілотних космічних апаратів, може бути досить ефективним проти дрібних частинок. Захист від частинок розміром 0,1-1 см може бути досягнутий за допомогою захисних конструкцій космічних апаратів) та запобігання зіткнення, що є можливим завдяки зменшенню кількості нового сміття і, у довгостроковій перспективі, видалення існуючого сміття.
Обговорення. Для поліпшення космічного середовища нам потрібно розробити комплексний підхід, який, в першу чергу, повинен включати: 1) зменшення утворення сміття; 2) видалення існуючого сміття.
Посилання
Orbital Debris Quarterly News. Vol. 20, no. 3. NASA. July 2016. p.8. (Retrieved 10 October 2016). Available at: https://orbitaldebris.jsc.nasa.gov/quarterly-news/newsletter.html.
UCS Satellite Database. Nuclear Weapons & Global Security. Union of Concerned Scientists. 11 August 2016. (Retrieved 10 October 2016).
How many space debris objects are currently in orbit? ESA, July 2013. (Retrieved 6 February 2016).
The Threat of Orbital Debris and Protecting NASA Space Assets from Satellite Collisions. National Aeronautics and Space Administration. Available at: http://images.spaceref.com/news/2009/ODMediaBriefing28Apr09-1.pdf (accessed 28 April 2009).
http://www.bostoncollege.org/research/isr/space-debris.html
Mizuno, D.R., Price, S.D., Kraemer, K.E., Kuchar, T.A., & Johnston, J.C. (2012). Debris Swarms Seen by SMEI, Adv. Sp. Res., 49, pp.162-176.
Kramarenko R., Pavliukh L. (2014). Utilization and Recuperation of Wastes: manual. Kyiv, National Aviation University, NAU-druk Publishing House, 254 р.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).